Dziś, w godzinach porannych, poinformowano o śmierci jednego z najpopularniejszych freak fighterów - Mateusza Murańskiego. Na ten moment nie jest znany powód zgonu. Informacje o śmierci potwierdziła prokuratura w Gdańsku. Murański miał 29 lat.

Mateusz Murański śmierć

Aktualnie nie mówi się o przyczynie śmierci Mateusza Murańskiego. Krótkiej informacji na temat zgonu 29-latka udzieliła rzeczniczka prokuratury okręgowej w Gdańsku - Grażyna Wawryniuk.

- „W dniu dzisiejszym (8 lutego) pojawiło się zgłoszenie ujawnienia zwłok w mieszkaniu. Zwłoki zostały ujawnione przez członka rodziny mężczyzny, który nie mógł się z nim skontaktować. Zaniepokojony pojechał do mieszkania (...) Na miejsce zdarzenia pojechali funkcjonariusze i znaleźli ciało, wykonano czynności, między innymi oględziny z udziałem biegłego, potwierdzono zgon bez udziału osób trzecich".

W ostatnim czasie mówiło się, że Mateusz Murański znalazł się na odwyku. Po internecie krąży również screen z rozmowy, w której jedna z osób twierdzi, że powodem zgonu było zażycie oksykodonu. Oksykodon to lek narkotyczny, który swoją budową przypomina kodeinę. Stosuje się go w leczeniu bólu o różnym nasileniu, a także ma działanie uspokajające. Na ten moment nie wiadomo jednak, czy ta informacja ma jakikolwiek związek z prawdą.

Mateusz Murański kariera

Mateusz Murański urodził się w 1994 roku. Publiczność zna Murana głównie z występów w FAME MMA oraz High League. Przed rozpoczęciem kariery w MMA był on aktorem i występował w takich produkcjach jak „Lombard. Życie pod zastaw" czy w „Asymetrii". W MMA zadebiutował w maju 2021 roku walką z Arkadiuszem Tańculą, którą przegrał przez jednogłośną decyzję sędziów. W ostatnim starciu, na zasadach kickboxingu, zmierzył się z Pawłem „Scarface'em" Bombą. Walka ta odbyła się na gali High League 5 10 grudnia 2022 roku. Muran przystępował do tego pojedynku w roli faworyta, jednak przegrał w trzeciej rundzie przez dyskwalifikację. Jego rekord w MMA wynosi 4 wygrane i 2 porażki.

Sprawdź - Kim jest Mateusz Murański?

Mateusz Murański ojciec

Powszechnie znana jest również mocna więź Mateusza Murańskiego, jaka łączyła go z jego ojcem Jackiem Murański. Zawsze towarzyszyli sobie czy to na konferencjach przed galą, czy to w narożniku już podczas starcia. Jacek Murański miał stoczyć swoją kolejną walkę na gali High League 18 marca tego roku z Marcinem Najmanem. W obecnych okolicznościach nie wiadomo jednak, czy dojdzie do tego pojedynku. Do gali pozostało bowiem już tylko pięć tygodni i nie wiadomo czy Jacek Murański w tym czasie będzie w stanie dojść do siebie po utracie syna.

Sprawdź - High League 6 - karta walk