Czas na pierwszą galę MMA-VIP! Podczas MMA-VIP pożegnalną walkę w formule MMA stoczy Marcin Najman, który jest także organizatorem tej gali. MMA-VIP – gdzie oglądać? Ile kosztuje gala MMA-VIP? MMA-VIP – jak wygląda karta walk?

Kiedy gala MMA-VIP?

MMA-VIP data

Gala MMA-VIP odbędzie się 13 lutego 2021 roku. Bohaterem walki wieczoru będzie Marcin Najman, który stoczy pożegnalną walkę w formule MMA. Rywalem „El Testosterona” będzie Szymon „Taxi Złotówa” Wrzesień, znany z pokonania Piotra „Bonusa BGC” Witczaka na gali FAME MMA.

Gdzie odbędzie się gala MMA-VIP?

W związku z pandemią koronawirusa lokalizacja kolejnych gal MMA czy boksu zawodowego z perspektywy kibica nie ma większego znaczenia. Gale organizowane są bowiem w hotelach lub studiach telewizyjnych, do których kibice nie mają wstępu ze względu na obostrzenia. To, gdzie odbędzie się gala MMA-VIP, pozostaje więc zagadką, ale wiadomo natomiast, że galę będzie można obejrzeć w systemie PPV.

MMA-VIP – gdzie oglądać?

MMA-VIP gdzie zobaczyć

Gala MMA-VIP dostępna będzie tylko i wyłącznie w systemie PPV. Gdzie oglądać MMA-VIP – w internecie! W telewizji, laptopie, smartfonie lub tablecie – w dzisiejszych czasach technologia jest na tyle rozwinięta, że wydarzenia sportowe można oglądać w dowolnym miejscu i w dowolnym czasie.

Transmisja MMA-VIP

Transmisja gali MMA-VIP odbywać się będzie w systemie PPV. Oznacza to więc, że żeby móc oglądać Marcina Najmana i spółkę w akcji, trzeba wykupić dostęp do transmisji. Transmisję MMA-VIP będzie można zacząć wykupować w dniu oficjalnej konferencji prasowej w połowie stycznia.

Ile kosztuje gala MMA-VIP?

koszt mma vip

PPV MMA-VIP – ile kosztuje? To pytanie z pewnością zadaje sobie większość kibiców, którzy mają ochotę obejrzeć pożegnalną walkę Marcina Najmana w MMA. Cena PPV gali MMA-VIP jest dla wielu... zaskakująco niska - dostęp do gali, której transmisja zacznie się o godzinie 19.30, kosztuje bowiem 19.95 zł. Sprzedaż PPV już ruszyła na oficjalnej stronie wydarzenia.

Cena PPV VIP-MMA - 19.95 zł
Start transmisji PPV VIP-MMA - 19.30

Czym jest gala MMA-VIP?

Jak na razie trudno dokładnie określić, czym jest gala MMA-VIP. Czy będzie to jednorazowa gala z pożegnalną walką Marcina Najmana, czy dłuższy projekt – tego dowiemy się w kolejnych miesiącach i latach. Wiadomo natomiast, że jeśli projekt będzie promowany nazwiskiem Najmana, z pewnością od samego początku będzie o nim bardzo głośno i powinien osiągnąć on spory sukces.

Podczas premierowej gali Najman postawił na głośne nazwiska w świecie polskich sportów walki, ale głównie związane z boksem. Czy właśnie taki będzie pomysł – wprowadzanie do MMA gwiazd z innych dyscyplin? O tym przekonamy się na kolejnych galach MMA-VIP, o ile do takowych dojdzie. Poprzedni duży projekt Marcina Najmana - Narodowa Gala Boksu – doczekał się bowiem tylko jednej, debiutanckiej edycji - w maju 2018 roku.

Okniński MMA-VIP

MMA-VIP okniński

Sędzią głównym gali MMA-VIP będzie Mirosław Okniński, pionier MMA w Polsce, w przeszłości będący trenerem Marcina Najmana. Okniński będzie sędzią ringowym, a także zorganizuje skład sędziowski. Z pewnością w swoim stylu ubarwi także wywiady czy konferencje przed galą, a także zadba o jej odpowiednie wypromowanie.

Galę jako konferansjer poprowadzi natomiast Edward Durda, znany polski komentator sportowy, w ostatnich miesiącach podbijający serca internautów występami w Kanale Sportowym czy Quizach Pod Napięciem.

 

 

Kto zawalczy na gali MMA-VIP?

Walka Marcin Najman – Szymon „Taxi Złotówa” Wrzesień oczywiście nie będzie jedynym pojedynkiem podczas gali MMA-VIP. Najman ogłosił już kilka nazwisk, które znalazły się w karcie walk jego gali. W walce poprzedzającej pojedynek wieczoru w MMA zadebiutować miała mistrzyni świata w boksie, Ewa Piątkowska. Jak poinformowała 22.01, na jednym z treningów nabawiła się kontuzji i była zmuszona wycofać się z występu na gali Najmana. Galę otworzą natomiast Adrian Cios i Tomasz Łomnicki, którzy zmierzą się w pojedynku o "najlepszego trenera personalnego". Szansę debiutu w MMA na gali MMA-VIP dostaną także znany z występu w programie "Rolnik szuka żony" Mateusza Kisiel oraz Sebastian Tronina, manager sportowy.

W lutym w MMA zadebiutują pięściarze – Marcin Rekowski, który zmierzy się z Patrykiem Kowollem oraz Przemysław Opalach. W jednym z pojedynków zobaczymy także walkę na zasadach kixkboxingu. Na gali MMA-VIP dojdzie także do pierwszej w historii walki... żużlowców. Edward Mazur zmierzy się z Dominikiem Tymanem. Łącznie na gali MMA-VIP ma odbyć się siedem pojedynków – sześć w formule MMA, jedna na zasadach K-1.

Najman vs Taxi Złotówa

Najman kontra Złotówa

Choć Marcin Najman wielokrotnie zapowiadał już koniec kariery, tym razem faktycznie ma to być ostatnia walka „El Testosterona” na zasadach MMA. Jego rywalem będzie Szymon Wrzesień, znany w sieci jako „Taxi Złotówa”. Wrzesień ma za sobą dwa zawodowe pojedynki w MMA. Szerszej publiczności dał się poznać na gali FAME MMA 3, kiedy pokonał przed czasem Piotra "Bonusa BGC" Witczaka. Przed pojedynkiem przeszedł niesamowitą metamorfozę, zrzucając dziesiątki kilogramów i rozpoczynając nowe, zdrowe życie.

Jego wartość marketingowa nie była jednak na tyle duża, żeby po pokonaniu Najmana ponownie zawalczył na FAME MMA. Spróbował więc swoich sił na typowo sportowej gali First Step Championship 3, podczas której we wrześniu 2020 roku zmierzył się w walce poprzedzającej pojedynek wieczoru z Kamilem Kałduńskim. Choć jego rywal przystępował do tego pojedynku z rekordem 0-2, pokonał Taxi Złotówę przed czasem i zanotował pierwszy triumf w zawodowym MMA.

Pierwotnie wydawało się, że rywalem Najmana w pożegnalnej walce będzie Sylwester Kołecki, brat Szymona, medalisty olimpijskiego i aktualnie zawodnika KSW. Ostatecznie wybór padł na Taxi Złotówę, który, jak przyznał Najman, kulturalnie zabiegał o pojedynek z nim i nie robił tego tylko po to, żeby nabrać rozgłosu.

Po tym, jak ogłoszono walkę Najman – Taxi Złotówa, na tego drugiego wylała się fala krytyki w komentarzach na jego mediach społecznościowych. Większość komentujących zarzucała mu to, że walczy dla kasy i że nie powinien był godzić się na taki pojedynek. Jak przyznał Wrzesień, cała gaża z jego walki z Najmanem zostanie przekazana na cele charytatywne.

- Cała gaża z walki wieczoru Marcin Najman - Taxi Złotówa zostanie przekazana na leczenie i rehabilitację legend polskiego sportu - Marka Piotrowskiego oraz Tomasza Golloba – napisał Taxi Złotówa na swoim instagramowym profilu.

MMA-VIP: Karta walk

Karta walk gali mma vip

W pojedynku otwierającym galę zmierzą się Adrian Cios i Fit Dzik. W kolejnym starciu zawalczą ze sobą Marcin Rekowski i Patryk Kowoll, dla których będzie to trzecie bezpośrednie starcie w karierze – poprzednie dwa, na zasadach boksu, pewnie wygrał „Rex”. W trzeciej walce wystąpi Przemysław Opalach, który zmierzy się z Konradem Cyranowskim. Najman ogłosił także walkę Mateusz Kisiel vs Sebastian Tronina. Kisiel jest gwiazdą telewizyjnego show „Rolnik szuka żony”, a Tronina managerem sportowym, który spróbuje swoich sił w sportach walki. Jednym z ostatnich nazwisk, które pojawiły się na karcie walk, jest Izabela Badurek, jednak z najbardziej doświadczonych polskich zawodniczek MMA. Jej rywalką miała być Mellony Geugjes z Holandii. Badurek na kilkadziesiąt godzin przed galą poinformowała jednak, że nie weźmie udziału w wydarzeniu z powodu choroby. Walką wieczoru będzie starcie Marcin „El Testosteron” Najman vs Szymon „Taxi Złotówa” Wrzesień.


Kiedy odbędzie się gala MMA-VIP?
Gala MMA-VIP odbędzie się 13 lutego 2021 roku.
Gdzie obejrzeć galę MMA-VIP?
Transmisja gali MMA-VIP odbywać się będzie w systemie PPV. Oznacza to więc, że żeby móc oglądać Marcina Najmana i spółkę w akcji, trzeba wykupić dostęp do transmisji na oficjalnej stronie federacji.