Mateusz Rębecki to grappler i jednocześnie polski zawodnik wagi lekkiej w profesjonalnym MMA. Jego ogromne doświadczenie oraz osiągnięcia sprawiają, że trudno przejść obok jego osoby obojętnie. Na swoim koncie ma występy w federacjach takich jak GA, FEN, UFC, Battlefield FC, jak również Dana White’s Contender Series. Co ciekawe, na swoim koncie ma masę walk i tylko jedną przegraną do tej pory.

Mateusz Rębecki - Najlepsze walki w MMA

Jak wiadomo, będąc doświadczonym i utytułowanym zawodnikiem, Mateusz Rębecki ma na swoim koncie masę przewalczonych starć. Z tego też względu, trudno jest wyłonić te, w których udało mu się zaprezentować najlepiej. Wszystko za sprawą faktu, że aktualnie na 19 przewalczonych pojedynków, zaledwie jeden z nich to porażka. Mężczyzna wydaje się zatem niezwyciężony. Jedną z lepszych walk udało mu się odbyć podczas FEN 20: Next Level, gdy zmierzył się w pojedynku z Marianem Ziółkowskim.

Podczas tego pokazu siły oraz umiejętności, Rębecki mierzył się z rywalem niemal 4 rundy. Podczas 3 minut i 49 sekund trwania czwartego etapu, doszło do TKO, które okazało się zwycięskie właśnie dla Mateusza. Wygraną zagwarantował sobie poprzez cios na wątrobę. Udało mu się wówczas zdobyć pas mistrzowski FEN w wadze lekkiej oraz bonus za nokaut wieczoru. Warto tu nadmienić, że pojedynek był Co-Main Eventem. Nie można zapomnieć również o FEN 36: Fight Night Szczecin.

Właśnie wtedy Rębecki zmierzył się w walce z Felipe Maia, a przedmiotem tego starcia był zdobyty przez Mateusza pas. Polakowi wystarczyło zaledwie 16 sekund rudny pierwszej, by pokonać przeciwnika. Gwarancją TKO były w tym przypadku ciosy w stójce i parterze, a cały pojedynek między panami był Main Eventem. Jak widać, nie ma się co dziwić, że rekord Rębeckiego opiewa właśnie na takie liczby.

Mateusz Rębecki - Kariera w MMA

Jak już wspomnieliśmy, Mateusz Rębecki ma na swoim koncie ogromną ilość udanych pojedynków. Warto wspomnieć jednak, że swoją karierę rozpoczął na małej gali Fight Night Gryf Arena 1 w 2014 roku. Jego debiutancki pojedynek w profesjonalnym MMA z Pawłem Zegarem był Main Eventem. Rębecki zaskoczył przeciwnika już w 49 sekundzie pierwszej rundy poprzez poddanie. Jego zwycięstwo zapewniła skutecznie założona dźwignia skrętowa na staw skokowy. Zaledwie 2 miesiące później zawalczył na innym wydarzeniu.

Tym razem pojawił się jako uczestnik na Arena Berserkerów 6: Exped Cup. To właśnie tam na macie przed nim stanął Siamion Tyrła, jednak nie utrzymał się w walce zbyt długo. W 2 minucie i 34 sekundzie Rębecki dokonał tego samego rodzaju poddania, co podczas swojego debiutu i tym samym zwyciężył. Co ciekawe, ta sama taktyka udzieliła mu się również podczas trzeciej walki, którą odbył na MMA Koszalin: Polska vs. Ukraina. Tym razem jego rywalem został Ołeh Obrewko, a walka również zakończyła się w 1 rundzie.

Po minucie i 45 sekundach starcia Mateusz poddał swojego rywala, tak jak zrobił to poprzednio. Po tym pojedynku przyszedł czas na pierwszą i jak na razie ostatnią porażkę w jego karierze. Miała ona miejsce na GA: Fight Night 2, a przeciwnikiem był Paweł Kiełek. Tym razem koniec walki nastąpił podczas drugiej rundy, a dokładniej po 1 minucie i 30 sekundach. Kiełek zdecydował się na KO poprzez ciosy pięściami. Miało to miejsce w 2014 roku i od tej pory Rębecki nie przegrał ani jednej walki.

Mateusz Rębecki - FEN

Federacją, w której najczęściej można było oglądać umiejętności i doświadczenie Mateusza Rębeckiego jest polska federacja Fight Exclusive Night. Swój debiut w organizacji przeżył w 2015 roku podczas FEN 8: Summer Edition. Podczas tej gali zmierzył się z Jackiem Kreftem, którego pokonał w 4 minucie i 12 sekundzie pierwszego etapu. Zwyciężył wówczas przez skuteczne poddanie w postaci dźwigni na staw łokciowy, które zostało nagrodzone bonusem. Kolejną walkę stoczył dopiero dwa lata później na FEN 15: Final Strike.

W tym starciu jego wytrwałym przeciwnikiem okazał się Adam Golonkiewicz. Po przewalczeniu przez mężczyzn trzech pięciominutowych rund sędziowie zadecydowali, że to Rębecki jest jednogłośnym zwycięzcą. Następnie, przyszedł czas na FEN 18: Summer Edition, gdzie Dmytro Gołbajew został przez niego pokonany w ostatniej sekundzie trzeciej rundy. Rębecki postawił zakończyć ten pojedynek przez poddanie werbalne, a dokładniej dźwignię na staw łokciowy. Po tym starciu pokonał Ziółkowskiego i zdobył pas.

Następnie zmierzył się z Łukaszem Koperą na FEN 22. W 52 sekundzie rundy trzeciej Mateusz dokonał na rywalu TKO poprzez ciosy pięściami w parterze. Galę później, jego przeciwnikiem na FEN był Daguir Imawow. Po przewalczeniu pełnej rundy pierwszej zostało ogłoszone zwycięskie dla Rębeckiego TKO poprzez przerwanie przez narożnik. Podczas FEN 27 rywalem Polaka był Magomied Magomiedow. W drugiej rundzie Mateusz pokonał go dzięki łokciom w parterze z krucyfiksu, które uznano za TKO.

Na FEN 28, Fabiano Silva został skończony pod koniec pierwszej rundy. Rębecki zdecydował się wtedy na TKO poprzez ciosy pięściami w parterze. Event na FEN 32, to kolejna gala z pokazem zaskakujących umiejętności zawodnika, o których przekonał się Jose Barrios Vargas. W 48 sekundzie Mateusz dokonał bowiem na nim KO przez lewy prosty. Ostatnią walkę w organizacji stoczył na FEN 37, a jego rywalem był Arkadij Osipjan. Zwyciężył on wtedy jednogłośnie po przewalczeniu 5 pełnych rund na Main Evencie.

Mateusz Rębecki - UFC

Po naprawdę owocnej karierze w polskiej federacji przyszedł czas na międzynarodową karierę. Aby jednak dostać się do UFC, Rębecki wziął udział w evencie Dana White’s Contender Series 2022: Week 6. To właśnie wtedy Polak toczył pojedynek o kontrakt w wielkiej organizacji, a jego rywalem był Rodrigo Lídio. Jak możecie się domyślać, Rębeckiemu wystarczyła 1 runda, a dokładniej 3 minuty i 5 sekund, by wygrać. Poddał wówczas przeciwnika przez duszenie zza pleców, zgarniając wygraną i kontrakt.

Pierwszą walkę w UFC udało mu się odbyć w 2023 roku podczas edycji Fight Night: Strickland vs. Imavov, która odbywała się w Las Vegas. Jego rywalem był wtedy niepokonany Nick Fiore, jednak po tym starciu się to zmieniło. Po przewalczeniu trzech rund na pełnym dystansie sędziowie jednogłośnie stwierdzili, że to Mateusz jest wygranym w tym pojedynku. Drugie starcie miało miejsce z Loikem Radzhabovem podczas trwania UFC on ABC 5: Emmett vs. Topuria. Jego rywal nie wykonał wtedy prawidłowej wagi.

Pomimo tej różnicy wagowej już w drugiej rundzie doszło do zakończenia walki przez TKO. W 2 minucie i 36 sekundzie Rębecki postawił na lewy sierpowy, który doprowadził go do wygranej. To z pewnością nie koniec jego kariery w międzynarodowym środowisku w MMA.

Mateusz Rębecki - Osiągnięcia

Jak już wspominaliśmy, mężczyzna należy do tych ogromnie utytułowanych zawodników. Co ciekawe, może Mateusz Rębecki może się pochwalić wyróżnieniami w MMA, BJJ, jak również Submission fighting. Jeśli chodzi o jego osiągnięcia w przypadku BJJ, to wśród nich musimy wymienić:

 • I miejsce drużynowo, III miejsce indywidualnie -  XI Mistrzostwa Polski BJJ Adult Brown w 2015
 • I miejsce drużynowo, III miejsce indywidualnie - XII Mistrzostwa Polski BJJ Adult Brown w 2016
 • III miejsce -  Mistrzostwa Europy Senior - Ne-Waza System Men w 2016
 • II miejsce - Paris Open Senior Ne-Waza w 2016
 • II miejsce - German Open Senior Ju-jitsu Ne-Waza w 2016
 • I miejsce drużynowo, I miejsce indywidualnie - XIII Mistrzostwa Polski BJJ Adult Brown w 2017
 • III miejsce -  Mistrzostwa Europy Senior Ne-Waza w 2017
 • III miejsce - Mistrzostwa Polski Ju-jitsu Senior Ne-Waza, Duo w 2017
 • III miejsce - XV Mistrzostwa Polski w BJJ Adult Black w 2019

Co ciekawe, udało mu się również zdobyć Czarny pas brazylijskiego jiu-jitsu. Jeśli chodzi o Submission fighting, to koniecznie trzeba tutaj podkreślić wyróżnienia, takie jak:

 • II miejsce - Ekskluzywny Turniej Rangarok 3 NO-GI, Poddanie Turnieju - Latająca Balaha na Marcinie Bandelu w 2014
 • I miejsce drużynowo, III miejsce indywidualnie - X Mistrzostwa Polski ADCC PRO w 2014
 • I miejsce drużynowo, I miejsce indywidualnie, I miejsce (OPEN) - XI Mistrzostwa Polski ADCC PRO w 2015

Ostatnią kategorią jego osiągnięć są oczywiście mieszane sztuki walki. Wśród nich znajduje się oczywiście pas mistrzowski FEN w wadze lekkiej, który na ten moment obronił 7-krotnie.

Mateusz Rębecki - Waga i wzrost

Jak powszechnie wiadomo, Mateusz Rębecki występuje w lekkiej kategorii wagowej, a to wiąże się z konkretnymi limitami. Z tego też względu jego masa ciała wynosi 70 kilogramów przy wzroście 170 centymetrów.

Mateusz Rębecki - Najważniejsze informacje

Mateusz Rębecki urodził się 3 listopada 1992 roku w miejscowości Gryfice. W profesjonalnym MMA zadebiutował w roku 2014, mając wówczas 22 lata. Swoje umiejętności do walki kształtuje w klubie Berserker's Team Poland. Mężczyzna posiada dwa pseudonimy, którymi posługuje się w walkach i są to "Chińczyk" oraz "Rebeastie". W lipcu 2019 mężczyzna pojawił się w chińskim Makau na gali Battlefield FC i zmierzył się z Brazylijczykiem, Kaikiem Brito.

Udało mu się wygrać ten pojedynek poprzez łokcie w parterze z krucyfiksu, czyli TKO. Walka ta miała miejsce pomiędzy jego występami na FEN 23 a FEN 27. Aktualnie federacją, w której najszybciej możemy go zobaczyć, jest właśnie UFC.