Solo Combat Federation, czyli kolejna gala MMA na polskim rynku sportów walki. Czym jest Solo Combat Federation?

Co to jest Solo Combat Federation?

Co to jest Solo Combat Federation? Czym jest Solo Combat Federation? Gdy kibice sportów walki zobaczyli nazwę nowej organizacji, z pewnością zaczęli zadawać sobie tego typu pytania. Czy to kolejna federacja typu freak fight, a może jednak stawiająca tylko i wyłącznie na sport?

Jak się okazało, SCF to federacja stricte sportowa, organizująca może niezbyt medialne, ale jakościowe pojedynki. Za federacją stoi między innymi znany zawodnik MMA, ale o tym poniżej.

Solo Combat Federation włodarze

Włodarze Solo Combat Federation, czyli kto stoi za organizacją SCF? Jak się okazało, jednym z włodarzy federacji jest Grzegorz Szulakowski, znany szerszej publiczności jako Szuli. Zawodnik znany z występów w KSW postanowił założyć swoją organizację i zająć się MMA od drugiej strony - nie jako zawodnik, a również jako organizator.

Warto dodać, że Szuli, włodarz SCF, sprawdza się także w roli trenera. Do jego podopiecznych zaliczają się między innymi bracia Malczyńscy.

Solo Combat Federation zawodnicy

Zawodnicy, jacy walczą w Solo Combat Federation, to głównie młodzi zawodnicy, stawiający swoje pierwsze kroki w zawodowym MMA. Na gali Solo Combat Federation próżno więc szukać głośnych nazwisk czy przedstawicieli freakfightów.

O gali Solo Combat Federation głośno w mediach zrobiło się w połowie kwietnia 2022 roku. Jak się bowiem okazało, na drugiej gali SCF zawalczą zawodnicy... bez rąk. Pomysł zestawienia tego typu pojedynku wzbudził sporo kontrowersji, jednak pojawiało się również sporo pozytywnych komentarzy, gdyż obaj zawodnicy, mimo niepełnosprawności, od dawna trenują sporty walki.

Solo Combat Federation historia

Historia Solo Combat Federation rozpoczęła się w 2022 roku. Na początku stycznia na oficjalnym profilu federacji na Instagramie pojawił się pierwszy wpis. Pierwsza gala Solo Combat Federation odbyła się natomiast 11 marca 2022 roku i transmitowana była w systemie PPV.

Czy federacja Solo Combat Federation przebije się do szerszego grona odbiorców i jak będzie wyglądała jej historia? O tym przekonamy się... w przyszłości.

Solo Combat Federation zasady

Zasady Solo Combat Federation są dokładnie takie, jakie znamy z innych federacji organizujących pojedynki MMA, w tym KSW czy FEN. Są to zawodowe walki MMA, a nie freak fight. Rundy nie są więc krótsze, a przerwy między rundami - dłuższe.

Dozwolone są łokcie i inne techniki kończące, których kibice MMA w Polsce są świadkami w pojedynkach podczas gal KSW czy UFC.

Zobacz także - typy na KSW

Solo Combat Federation Instagram

Solo Combat Federation na Instagramie można znaleźć pod nazwą solo_combat_federation. Właśnie na profilu instagramowym federacja ogłasza pojedynki czy informacje na temat kolejnych wydarzeń, więc jeśli ktoś jest ciekaw bieżących działań związanych z galą SCF, z pewnością powinien zaobserwować ten profil!


Co to jest Solo Combat Federation?
Solo Combat Federation to polska federacja MMA, organizująca zawodowe pojedynki.
Kim są włodarze Solo Combat Federation?
Za SCF stoi między innymi Grzegorz "Szuli" Szulakowski, popularny zawodnik MMA.