Rafał Jackiewicz przed laty był czołowym polskim pięściarzem. Teraz postanowił dołączyć do świata freakfigtów. Kim jest Rafał Jackiewicz? Ile lat ma Rafał Jackiewicz? Jaki rekord ma Rafał Jackiewicz? Tego i wiele więcej dowiesz się w tym artykule!

Kim jest Rafał Jackiewicz?

Kim jest Rafał Jackiewicz? Kto to Rafał Jackiewicz? Rafał Jackiewicz to polski pięściarz. W 2010 roku stanął do walki o mistrzostwo świata w kategorii półśredniej, jednak przegrał na punkty. Do jego największych sukcesów należy mistrzostwo Europy federacji EBU, które zdobył w 2008 roku. Tytuł ten udało mu się dwukrotnie obronić. Na swoim koncie ma także walki w MMA oraz K-1.

W 2023 roku podpisał kontrakt z freakową organizacją Prime Show MMA. Jego debiut został przewidziany na galę Prime MMA 6, gdzie zmierzył się z Grzegorzem Szulakowskim.

Rafał Jackiewicz wiek

Ile lat ma Rafał Jackiewicz? Jackiewicz urodził się 17 lutego 1977, a zatem ma obecnie 46 lat.

Rafał Jackiewicz wzrost

Rafał Jackiewicz nie należy do wysokich zawodników. Polski pięściarz ma bowiem 171 centymetrów wzrostu.

Rafał Jackiewicz waga

Jackiewicz przez większość swojej kariery walczył w kategorii półśredniej, której limit był ustalony na 66 kilogramów. Aktualnie polski pięściarz nie zbija już wagi do pojedynków, zatem waży znacznie więcej. Waga Rafała Jackiewicza na co dzień oscyluje w okolicach 80 kilogramów.

Rafał Jackiewicz rekord

Rafał Jackiewicz najbogatszy rekord ma bez wątpienia w boksie. W tej formule walczył bowiem aż 21 lat. 46-latek ma jednak również walki w K-1 oraz w MMA.

Rekord Boks: 51-30-3
Rekord Boks (w rękawicach do MMA): 0-1
Bilans K-1: 0-1
Rekord MMA: 1-1

Rafał Jackiewicz Prime MMA

Rafał Jackiewicz od dawna nie ukrywał, że nie jest przeciwny freak fightom. Po polskiego pięściarza zdecydowała się sięgnąć organizacja Prime Show MMA. Do debiutu Jackiewicza doszło na szóstej edycji tej gali.

Jackiewicz vs Szuli

Do walki Rafał Jackiewicz vs Grzegorz Szulakowski doszło na gali Prime MMA 6. Pojedynek ten odbył się w boksie w małych rękawicach. Walka zakończyła się wygraną Szulakowskiego przez jednogłośną decyzję sędziów.

Rafał Jackiewicz boks

Jackiewicz w boksie zadebiutował w lutym 2001 roku. Od początku kariery wyróżniał się dużą intensywnością walk, bowiem przez pierwszy trzy lata stoczył aż 14 pojedynków. Od października 2005 roku do marca 2010 zbudował imponującą passę 21 wygranych, co zaowocowało szansą walki o pas mistrza świata w organizacji IBF w wadze półśredniej.

Rafał Jackiewicz w grudniu 2010 roku stanął do walki o mistrzostwo świata w stolicy Słowenii - Lublanie. Polak zmierzył się z legitymującym się rekordem 29-1 Janem Zaveckiem. Jackiewicz, po 12-rundowej batalii przegrał ten pojedynek przez większościową decyzję sędziów (2x 111-117, 114-114). Co ciekawe reprezentant Polski 2 lata wcześniej wygrał z Zaveckiem przez niejednogłośną decyzję na gali w Katowicach.

Po tej walce Jackiewicz stoczył jeszcze kilka większych walk, między innymi z Kellem Brookiem (24-0 w momencie pojedynku), jednak już nigdy nie zbliżył się mistrzostwa świata. Od blisko 10 lat Jackiewicz jest już tylko tak zwanym journeymanem, czyli zawodnikiem, który ma dostarczyć zwycięstwo faworyzowanemu zawodnikowi i "nabić" jego rekord.  Od listopada 2014 roku 46-latek przegrał bowiem 19 walk, a wygrał tylko 5.

Rafał Jackiewicz KSW

Rafał Jackiewicz w październiku 2014 roku zadebiutował w MMA na gali KSW 28. Zmierzył się z kickbokserem Marcinem Parchetą. Były pretendent do mistrzostwa świata przegrał ten pojedynek w trzeciej rundzie przez TKO. Parcheta zmasakrował bowiem nogę Jackiewicz kopnięciami, przez ten nie był w stanie kontynuować walki.

Rafał Jackiewicz żona

Rafał Jackiewicz od 2010 roku był w związku małżeńskim z Martą Mrówką. Para jednak postanowiła się rozwieść. Jackiewicz sądzłi się z byłą partnerką o liczne kwestie finansowe, między innymi o niepłacenie alimentów. Na temat tej sprawy wypowiedział się przy okazji jednego z programów promujących galę Prime MMA 6.

Moja żona zażyczyła sobie 10 tysięcy alimentów. 4, 4 i 2 na siebie, czyli po 4 na dzieci, bo mam dwoje dzieci i 2 tysiące na nią. Już teraz wiecie dlaczego nie płacę? (...) Nie, k***a, nie płaciłem alimentów i nie będę płacił 10 tysięcy miesięcznie.

Sprawa finalnie jednak się rozwiązała, a alimenty opiewają na dużo niższą kwotę, niż ta, która została początkowo zażądana przez byłą małżonkę.

Rafał Jackiewicz dzieci

Rafał Jackiewicz ma trójkę dzieci. Z pierwszego małżeństwa ma 22-letniego syna Jacka, natomiast z Martą Mrówką ma dwójkę dzieci - 18-letnią Maję i 9-letniego Rafała.

Rafał Jackiewicz Instagram

Rafał Jackiewicz jest oczywiście również na Instagramie. Jego konto można znaleźć pod nickiem @jeb_majster. Do tej pory zgromadził na swoim niemal 26 tysięcy obserwujących.


Jaki rekord w boksie ma Rafał Jackiewicz? 
Rekord Rafała Jackiewicza w boksie to 51-30-3.
Ile lat ma Rafał Jackiewicz? 
Rafał Jackiewicz urodził się 17 lutego 1977, a więc ma 46 lat.