W najwyższej klasie rozgrywkowej na Węgrzech bierze udział 12 drużyn. Rozgrywki OTP Bank Ligi rozgrywane są systemem jesień-wiosna, a ostateczne wyniki węgierskiej ligi poznajemy w maju. Mistrz kraju otrzymuje prawo gry w eliminacjach do Ligi Mistrzów.

OTP Bank Liga wyniki na żywo 2023/24

OTP Bank Liga to ciekawe rozgrywki, które jednak psuje hegemonia Ferencvarosu, który zdobywa mistrzowskie tytuły rok po roku. Zacięta walka zaczyna się o 2. pozycję, która daje prawo gry w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy. W rozgrywkach najwyższej ligi węgierskiej pada dużo bramek, a wyniki tej ligi są bardzo ciekawe.

W meczach OTP Bank Ligi zawodnicy bardzo często otrzymują żółte kartki, natomiast czerwone kartki są rzadkością. Węgierska liga słynie natomiast z dużej liczby remisów, średnio nawet dwa mecze w kolejce kończą się remisem, pomimo że jedna kolejka spotkań składa się tylko z 6 spotkań. Wyniki na żywo OTP Bank Ligi można śledzić powyżej.

Pierwsza liga węgierska - wyniki rozgrywek

Na końcowy wynik ligi węgierskiej mają wpływ 33 kolejki. Ta liczba jest nietypowa dla rozgrywek piłkarskich, a wynika to z tego, że drużyny rozgrywają po 3 mecze z każdym innym klubem ligi. W przypadku, gdy dwa zespoły będą miały tyle samo punktów, o końcowym wyniku rozgrywek decyduje bilans meczów bezpośrednich.

Z ligi spadają dwie najgorsze drużyny. Zajęcie drugiej oraz trzeciej pozycji daje prawo gry w eliminacjach do LKE. W przypadku, gdy zwycięzca Pucharu Węgier zajmie miejsce w TOP3 ligi, w eliminacjach do LKE zagra czwarta drużyna w tabeli.

Walka o najlepsze wyniki OTP Bank Ligi

Od lat wyniki ligi węgierskiej są zdominowane przez Ferencvaros. Klub ten w ostatnich latach wielokrotnie występował w fazie grupowej europejskich pucharów, w sezonie 2020/21 zakwalifikowali się do grupy Ligi Mistrzów.

Prawdziwa walka rozpoczyna się o wicemistrzostwo kraju. Tam wyniki OTP Bank Ligi są ciekawe i nieprzewidywalne, przez co nie sposób przewidzieć, która z ekip zajmie 2. miejsce w lidze.