Zdobycie nagrody króla strzelców Ligi Mistrzów to jedna z najbardziej prestiżowych nagród strzeleckich dla piłkarzy w Europie. Najlepszy strzelec rozgrywek oprócz rzeczowej nagrody zdobywa przede wszystkim uznanie oraz szacunek i jest na ustach wszystkich kibiców śledzących rozgrywki LM.

Klasyfikacja strzelców Ligi Mistrzów 2023/24

Królem strzelców Ligi Mistrzów zostaje rzecz jasna zawodnik, który strzelił najwięcej goli w danej edycji. Największa szansa na strzelenie dużej liczby bramek następuje oczywiście w fazie grupowej LM, gdzie można znaleźć zdecydowanie słabsze ekipy niż w fazie pucharowej.

Najlepsi strzelcy LM 2023/24

W tabeli powyżej widzimy liczbę bramek najlepszych strzelców tegorocznej edycji LM. Ta statystyka obrazuje formę danego zawodnika w tej edycji LM i dzięki temu pomaga sporej liczbie typerów. Choć kursy na zdobycie bramki w meczu przez aktualnego króla strzelców nie są wysokie, to i tak cieszą się dużą popularnością wśród typerów.

Król strzelców Ligi Mistrzów 2023/24

Najlepszym piłkarzem w historii i królem strzelców Ligi Mistrzów jest Cristiano Ronaldo. Portugalczyk to prawdziwa inspiracja i wzór do naśladowania. W rozgrywkach LM strzelił on aż 140 bramek, co czyni go samodzielnym rekordzistą. Na podium znajduje się także Robert Lewandowski, który wciąż śrubuje swój rekord.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców Ligi Mistrzów to niezwykle prestiżowe osiągnięcie. Aby zawodnik zdobył nagrodę króla strzelców LM musi być lepszy od czołowych piłkarzy najlepszych europejskich klubów. Bycie najlepszym strzelcem oznacza w wielu przypadków pomoc drużynie w osiągnięciu sukcesu w Lidze Mistrzów.