Liga Konferencji to rozgrywki funkcjonujące od sezonu 2021/22. Na początku istnienia tych rozgrywek managerzy czołowych klubów podchodzili z lekceważeniem. Brendan Rodgers był autorem słów, że nie wie co to za rozgrywki. Prestiż i spore pieniądze możliwe do podniesienia z murawy sprawiły, że dziś szkoleniowcy poważnie przygotowują drużyny na mecze Ligi Konferencji. 

Kiedy Liga Konferencji Europy 2023/24?

Faza grupowa Ligi Konferencji zaczyna się w połowie września i kończy. Po losowaniu fazy 1/16 finału wicemistrzowie grup szykują się na dwumecze przeciwko trzecim drużynom z grup Ligi Europy. Mecze odbywają się zwykle w trzeci i czwarty czwartek lutego. Triumfator grupy Ligi Konferencji czeka na losowanie 1/8 finału, przywilej mu należny polega na rozstawieniu. Finał Ligi Konferencji odbywa się zwykle w pierwszą środę czerwca, w latach, kiedy odbywają się mistrzostwa Europy wcześniej, w piątą środę maja. Format rozgrywek jest analogiczny jak Ligi Europy i Champions League.

Liga Konferencji Europy 2023/24 - Terminarz

Terminarz Ligi Konferencji Europy jest niezbędnikiem każdego kibica.  Fascynat sportu jeszcze przed spotkaniem otrzyma dostęp do składów obydwu drużyn i informacji mogących wpływać na spotkanie. Terminarz rozgrywek pozwala bez potrzeby zbędnego poszukiwania odnaleźć wszystkie pary na danym etapie turnieju, również drogę, jaką musiały pokonać zespoły, by znaleźć się na danym etapie. Analogiczny terminarz stanowi gwarancję, że żadne kluczowe wydarzenia nie umkną. Korzystne rozwiązanie polega też na fakcie, iż po dodaniu Ligi Konferencji do "ulubionych", terminarz tego turnieju otworzy się jako pierwszy.

Nadchodzące rozgrywki Ligi Konferencji Europy 2023/24

W lutym rozgrywana jest faza 1/16 finału, w marcu 1/8, w kwietniu 1/4, w maju półfinały. W związku z mistrzostwami Europy rozgrywanymi w 2024 roku finał Ligi został przełożony z pierwszej środy czerwca na piątą maja. Rozgrywki Ligi Konferencji Europy dostarczają wielu niezapomnianych emocji od połowy września do przełomu maja i czerwca.