Liga Europy to międzynarodowy turniej piłki nożnej, organizowany przez Unię Europejskich Federacji Piłkarskich, w którym biorą udział zespoły zajmujące najwyższe miejsca w najważniejszych narodowych rozgrywkach, z wyłączeniem drużyn biorących udział w Lidze Mistrzów. Utworzony został w 2009 roku jako kontynuacja Pucharu UEFA.

Kiedy Liga Europy 2023/24?

Liga Europy to jeden z najbardziej prestiżowych turniejów piłkarskich. Każdy kibic marzy o tym, żeby to właśnie jego drużyna zdobyła puchar Ligi Europy! Finał Ligi Europy 2023/2024 zostanie rozegrany na Aviva Stadium w Dublinie 22 maja 2024 roku. Zwycięzca edycji 23/24 zakwalifikuje się do Ligi Mistrzów w sezonie 2024/2025 oraz rozegra mecz o Superpuchar Europy.

Liga Europy 2023/24 - Terminarz

Terminarz tak dużego wydarzenia jak Liga Europy to coś, co nie może umknąć żadnemu kibicowi. Śledząc go na bieżąco, miłośnicy piłki nożnej są w stanie dopasować swój czas i nie opuścić żadnego z meczów. Z roku na rok daty mogą się różnić, także nie czekaj i sprawdź aktualny terminarz rozgrywek.

Nadchodzące mecze Ligi Mistrzów 2023/24

Mecze w Lidze Europy rozgrywane są we wcześniej ustalonym terminie, który jest ruchomy. Zadaniem kibica jest bycie na bieżąco z wynikami i oglądanie najważniejszych meczów Ligi Europy. Faza grupowa turnieju rozgrywana jest w okresie dwóch miesięcy, w ramach usprawnienia systemu jest ona podzielona na 6 kolejek. Następnie nadchodzi czas na rundę Play-off, w której najlepsze zespoły rozegrają mecze na największych stadionach świata!