Mistrzostwa Europy to intensywny turniej, podczas którego rozgrywa się kilkadziesiąt spotkań. Euro terminarz pomaga być na bieżąco i uniknąć przeoczenia spotkania ulubionej drużyny.

Kiedy Euro 2024?

Mistrzostwa Europy rozgrywają się cyklicznie co 4 lata. Tradycyjnie odbywa się to miesiącach letnich (najczęściej czerwiec i lipiec). Tak rzadka częstotliwość turnieju pokazuje elitarność, jaką cieszą się te rozgrywki. Euro 2024 będzie rozgrywane w czerwcu i lipcu 2024 roku. W tym czasie zostanie rozegrane kilkadziesiąt spotkań, które wyłonią najlepszą drużynę.

Dwa spotkania, które cieszą się ogromną popularnością to mecz otwarcia i finał rozgrywek. Podczas pierwszego meczu ma miejsce oficjalne rozpoczęcie, efektowna prezentacja i świetna oprawa artystyczna. W pamięci polskich kibiców na wiele lat pozostanie mecz otwarcia, który odbywał się w Warszawie podczas polsko-ukraińskiego Euro. Finał to piłkarska uczta dla kibiców, gdzie spotykają się dwie najlepsze drużyny z całych rozgrywek.

Mistrzostwa Europy 2024 - terminarz

Faza grupowa turnieju rozpocznie się 14 czerwca 2024 roku starciem Niemiec ze Szkocją. Faza grupowa trwa około dwóch tygodni. Zespoły, które zakwalifikowały się do kolejnej rundy, czeka kilka dni odpoczynku, a po nich faza pucharowa rozgrywek.

Terminarz fazy pucharowej ustalany jest przed turniejem i dokładnie pokazuje daty, w których dany zespół rozegra spotkanie. Między poszczególnymi fazami występuje krótka przerwa, która pozwala na odpoczynek dla piłkarzy. 1/8 finału rozgrywana jest przez cztery dni, ćwierćfinały i półfinały przez dwa dni i ostatniego dnia mistrzostw odbywa się finał.

Tak wczesne podanie dokładnego terminarza ma na celu między innymi pomóc piłkarzom w odpowiednim rozplanowaniu przygotowań do turnieju oraz pozwolić kibicom na wcześniejsze zaplanowanie wyjazdu. Śledzenie terminarza pozwala na dowiedzenie się, kiedy zagra Twoja ulubiona drużyna. W przypadku osób grających w zakłady bukmacherskie pozwala to, na sprawdzenie, kiedy rozegra się obstawione spotkanie.

Nadchodzące mecze — Euro 2024

Euro rozgrywki to prawdziwa gratka dla kibiców futbolu. Jest to miesiąc niemal nieustannego grania w piłkę nożną na najwyższym poziomie. Bieżące śledzenie terminarza Euro pozwala na bycie na bieżąco i gwarancję, że nie ominie Cię żadne spotkanie. Przy tak dużej częstotliwości rozgrywanych meczów bardzo trudnym jest dokładne zapamiętanie, kiedy i gdzie rozegra się dane widowisko.

Przerwa w rozgrywaniu meczów ma miejsce w zasadzie jedynie w przerwie między poszczególnymi rundami. Euro mecze rozgrywane są głównie wieczorami i popołudniami. Spotkania odbywać się będą o trzech porach: 15:00, 18:00. 21:00. Warto wcześniej zapoznać się z terminarzem Euro, aby zminimalizować ryzyko opuszczenia spotkań na najwyższym europejskim poziomie.