Mistrzostwa Europy to najbardziej prestiżowe europejskie rozgrywki. Fani z całego świata śledzą je z zapartym tchem. Drabinka Euro 2024 pokazuje, jak potoczą się poszczególne fazy turnieju.

Jak działa drabinka rozgrywek Euro 2024?

Drużyny na podstawie losowania zostały przypisane do poszczególnych grup, które tworzą bezpośrednią drogę do dalszej fazy turnieju i fazy pucharowej. Drabinka została opracowana przed turniejem, aby wszystkie kwestie z nią związane były jawne i znane przed turniejem. Jedna rzecz zostaje jednak niewiadomą. System uwzględniający awans najlepszych drużyn z trzeciego miejsca pozostawia kilka niejasności.

Drabinka Euro jest prawdziwą gratką dla fanów, którzy mogą analizować i obmyślać scenariusze, w jaki sposób może rozegrać się turniej. To niezwykle pomocne narzędzie dla graczy korzystających z zakładów bukmacherskich. To jakie drużyny spotka na drodze dana drużyna, znacząco wpływa na prawdopodobieństwo osiągnięcia sukcesu.

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2024 - Drabinka rozgrywek

Drabinka Euro to pomocne narzędzie, która pozwala rozplanować wyjazd między innymi na mecze na żywo. Hotele, przejazdy i inne ważne kwestie logistyczne konieczne do ustalenia przed obejrzeniem meczów Euro 2024 na żywo zazwyczaj wymagają wcześniejszego ustalenia. Portugalscy fani przykładowo mają do pokonania ponad 2000 km, aby dostać się do Niemiec.

Typerzy dzięki wcześniej podanej drabince i terminarzowi mogą rozplanować swój budżet na obstawianie meczów oraz zaplanować, co chcą obstawić kolejnym razem. Zakłady bukmacherskie na osiągnięcie przez daną drużynę określonej fazy cieszą się popularnością. Dzięki znajomości drabinki i potencjalnych przeciwników można ocenić z większym prawdopodobieństwem, jak daleko drużyna może zajść.