Wolfsberger AC to austriacki klub piłkarski z Wolfsberg w Karyntii, który obecnie gra w austriackiej Bundeslidze. Wolfsberger AC został założony przez Adolfa Ptazcowsky'ego, Karla Webera, Hermanna Maierhofera, Franza Hafnera i Michaela Schlachera w 1931 roku.

W swojej historii miał kilka nazw:

  • 1931–2007: Wolfsberger AC
  • 2007–2012: Wolfsberger AC/SK St. Andrä
  • 2012—: Wolfsberger AC

W sezonie 2011/12 klub zajął pierwsze miejsce w lidze na zapleczu austriackiej Bundesligi. Poskutkowało to historycznym pierwszym awansem do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Zespół szybko stał się solidnym zespołem w austriackiej lidze. Kilkukrotnie udało mu się zająć miejsca premiowane awansem do europejskich rozgrywek. Przejście eliminacji i awans do fazy grupowej Ligi Europy był jednym z największych sukcesów w historii klub. Najlepszy wynik osiągneli w sezonie 2020/21, kiedy wyszli z grupy, ale w fazie pucharowej zdecydowanie ulegli Tottenhamowi Hotspur.

Wolfsberger AC nosi dosyć oczywisty jak na swoją nazwę pseudonim — Wölfen (Wilki). Jest to symbol tej drużyny, który oprócz tradycyjnych czarno-biało-zielono-czerwonych barw znajduje się w herbie klubu. Kolory meczowych strojów klubu ściśle nawiązują do tych symboli.

Drużyna rozgrywa swoje mecze na Lavanttal-Arena. Został otwarty 31 maja 1988 roku. Może pomieścić 7300 widzów. W 2012 roku stadion przeszedł gruntowną renowację.