Sivasspor Kulübü to turecki klub piłkarski założony w 1967 roku. Swoje domowe mecze drużyna rozgrywa na stadionie Sivas 4 Eylul. Klub nazywany jest Yigidos (Odważni), barwy zespołu to kolory czerwono-białe.

Początki klubu sięgają tak naprawdę lat 40. XX wieku, kiedy założono drużynę Sivas Gençlik, która grała na poziomie amatorskim. Dopiero w roku 1967 po fuzji trzech klubów utworzono Sivasspor, który otrzymał prawo gry w tureckiej drugiej lidze.

Sivasspor w tureckiej Süper Lig zadebiutował w sezonie 2005/06. W swoim pierwszym sezonie na najwyższym poziomie rozgrywkowym klub zajął wysokie, 8. miejsce w tabeli. Kolejne edycje Süper Lig były coraz lepsze w wykonaniu klubu, aż doszło do sezonu 2008/09, kiedy Sivasspor został wicemistrzem Turcji.

Sukces ligowy zagwarantował klubowi grę w europejskich pucharach. Sivasspor po raz pierwszy w historii zagrał w eliminacjach Ligi Mistrzów, lecz w 3. rundzie przegrał dwumecz z Anderlechtem, a w fazie play-off Ligi Europy uległ Szachtarowi Donieck.

Na kolejne sukcesy kibice klubu musieli czekać około 10 lat. W sezonie 2019/20 Sivasspor zajął 4. miejsce w lidze, dzięki czemu awansował do fazy grupowej Ligi Europy. Tam w grupie z Villarrealem, Karabachem i Maccabi Tel Awiw zajął 3. miejsce i odpadł z rozgrywek.

Największy sukces w europejskich pucharach Sivasspor odniósł 2 sezony później, kiedy wygrali grupę LKE, w której rywalizowali z Slavią Praga, CFR Cluj i Ballkani. W 1/8 finału LKE drużyna z Turcji uległa w dwumeczu włoskiej Fiorentinie 1:5.