Servette Genewa to szwajcarski klub, który powstał 20 marca 1890 roku. 4 lutego 2005 roku ogłoszono bankructwo zespołu, powoli zaczął się odbudowywać, w sezonie 2005/06 awansując do Challenge League.

Najlepsze chwile, klub przeżywał w sezonie 1978/79, kiedy o sile drużyny stanowili Umberto Barberis i Claude Andrey. Zawodnicy bardzo dobrze spisali się w rozgrywkach Pucharu Zdobywców Pucharów, gdzie doszli do 1/4 finału, mocniejsza okazała się Fortuna Düsseldorf. W edycji 2002/03 Pucharu UEFA, Servette mierzyło się z Amicą Wronki.

W zespole Servette występowało wielu znakomitych zawodników, należy wspomnieć o Sonnym Andersonie, Gaelu Clichy, Igorze Dobrowolskim, Jacquesie Fabtonie, Christianie Karembeu, Karlu- Heinzie Rummenige, Johanie Vonlanthenie i Massimo Lombardo. W zespole Servette występował polski medalista olimpijski, Grzegorz Mielcarski. Piłkarz w 1993 roku zaliczył 6.spotkań dla Servette, trafił raz.

W herbie drużyny znajdują się:

  • data "1890", nawiązująca do założenia klubu
  • oznaczenie "FC", w przeciwieństwie do wielu drużyn w Szwajcarii, Servette nie jest wielosekcyjne, stricte klub piłkarski