Ross County Football Club to drużyna piłkarska grająca w najwyższej szkockiej dywizji, założona w 1929 roku. Barwy drużyny to granatowy, biały i czerwony, a w herbie klubu znajduje się jeleń, który jest też klubową maskotką.

Choć historia Ross County trwa już prawie 100 lat, to jak na szkockie realia jest to młody klub. Po raz pierwszy do szkockiej ekstraklasy zespół awansował w roku 2012. Ross County nigdy w historii nie stanął na podium najwyższej klasy rozgrywkowej w Szkocji, a co za tym idzie nigdy nie zagrał nawet w eliminacjach do europejskich pucharów.

Największym sukcesem Ross County jest niewątpliwie zwycięstwo w Pucharze Ligi Szkockiej w sezonie 2015/16. Oprócz tego klub może pochwalić się dojściem aż do finału Pucharu Szkocji w sezonie 2009/10, gdzie ulegli Dundee United 0:3.

Krótko po największym sukcesie w historii Ross County forma klubu się pogorszyła. W sezonie 2017/18 Ross County zajął ostatnie miejsce w lidze i został zdegradowany do szkockiej Championship. Na zapleczu ekstraklasy klub poradził sobie świetnie i z sześciopunktową przewagą wygrał ligę i powrócił na najwyższy szczebel rozgrywkowy.