Rangers Football Club to jeden z dwóch najbardziej utytułowanych i rozpoznawalnych szkockich drużyn piłkarskich. Rangersi swoje mecze rozgrywają na Stadionie Ibrox, mogącym pomieścić ponad 50 tysięcy widzów. Barwy klubowe to niebieski, czerwony i biały.

Rangersi wraz z Celticiem zdominowali krajowe rozgrywki w Szkocji. W gablocie obu klubów znajduje sią łącznie ponad 100 pucharów za mistrzostwo kraju oraz wiele Pucharów Szkocji i innych krajowych trofeów. Mecze obu drużyn nazywane są "Old Firm Derby" i jest to jeden z najbardziej elektryzujących meczów klubowych na świecie.

Do najważniejszych trofeów i rekordów Rangersów należą:

  • Rekordowa liczba mistrzostw Szkocji
  • Ponad 100-krotnie Rangersi kończyli ligę na podium
  • Druga po Celticu największa liczba Pucharów Szkocji
  • Rekordowa liczba zwycięstw Pucharu Ligi Szkockiej
  • Puchar Zdobywców Pucharów 1971/72

Rangersi znani są również na arenie międzynarodowej. W sezonie 1971/72 zdobyli Puchar Zdobywców Pucharów, pokonując w finale Dynamo Moskwa 3:2. Kilka miesięcy po finale Rangersi mieli prawo gry w Superpucharze Europy, tam jednak przegrali 3:6 w dwumeczu z Ajaxem Amsterdam.

Rangersi z powodu wielomilionowych długów zmuszeni byli w 2012 roku ogłosić upadłość. Klub zaczął od czwartego poziomu rozgrywkowego i w dwa pierwsze lata zaliczył dwa pewne awanse. W kolejnym sezonie Rangersi zajęli 3. pozycję i w barażach o awans do Scottish Premiership przegrali z Motherwell. Do elity Rangersi awansowali sezon później, zaliczając 3 awanse w 4 sezony.

Kibice Rangersów słyną z wielkiego oddania i wielkiej miłości dla swojego klubu. W 1948 roku mecz półfinałowy Pucharu Szkocji przeciwko Hibernian obejrzało na żywo aż 143 570 kibiców. W 2008 roku Rangersi dostali się do finału Pucharu UEFA, na mecz, który odbywał się w Manchesterze przybyło około 200 000 kibiców Rangersów, wspierających swój klub pomimo braku biletów na mecz.

Do fanów Rangersów należy również rekord liczby fanów udających się na mecz za granicę. W 2022 roku na finał Ligi Europy odbywający się w Sewilli przybyło około 100 000 szkockich kibiców. Pomimo ogromnego wsparcia ze strony kibiców, Rangersi przegrali finał z Eintrachtem Frankfurt po rzutach karnych.