Radunia Stężyca to polski klub piłkarski z miasta Stężyca, który gra aktualnie w II polskiej lidze - 3. polski poziom rozgrywkowy.

Radunia Stężyca powstała w 1982 roku. Przez większość swojej historii rozgrywał swoje spotkania w wojewódzkich ligach. Od niedawna zaczął się przebijać do lig centralnych i nie zamierza poprzestać na polskiej II lidze. Klub miał szansę przebić się na poziom centralny już wcześniej, ale w sezonie 2003/04 wstrząsnęła nim afera korupcyjna.

Pełna nazwa drużyny to Klub Sportowy Radunia Stężyca. Może pochwalić się zielono-żółto-niebieskimi barwami. Ich stadion należy do kameralnych. Może pomieścić 950 widzów. Należy jednak pamiętać, że Stężyca jest niewielką miejscowością, która ma niewiele ponad 2000 mieszkańców. Radunia Stężyca jest wielką dumą miejscowości. Posiadanie klubu na poziomie centralnym w tak małej miejscowości jest ogromnym wyczynem i promocją dla niej.

Dotychczas Radunia Stężyca nie osiągnęła żadnych znaczących sukcesów na centralnym poziomie piłkarskim w Polsce. Kibice wierzą jednak, że dobra gra nie jest krótkim epizodem, a rozpoczęciem świetnego etapu w historii drużyny.