Oud-Heverlee Leuven to belgijski klub piłkarski założony w 2002 roku w wyniku fuzji trzech zespołów. Drużyna ma zielono-biało-czerwone barwy, a swoje domowe mecze rozgrywa na Stadionie Den Dreef, który może pomieścić niecałe 10 tysięcy widzów.

Początek istnienia klubu to gra na trzecim poziomie rozgrywkowym w Belgii. W sezonie 2005/06 Leuven zajął 2. miejsce w lidze i dzięki temu po raz pierwszy awansował na zaplecze belgijskiej ekstraklasy. Tam z wyjątkiem sezonu 2008/09 Leuven zajmował miejsca w górnej połowie tabeli, aż nadszedł sezon 2010/11, kiedy zdominowali rozgrywki belgijskiej drugiej ligi i awansowali po raz pierwszy w historii do Jupiler Pro League. W debiutanckim sezonie na najwyższczym szczeblu rozgrywkowych, zajmując 14. miejsce Leuven uniknął spadku i został pierwszym klubem ze swojego miasta, który utrzymał się w belgijskiej ekstraklasie.

Sztuka utrzymania nie udała się w sezonie 2013/14, Leuven zajął 15. miejsce w tabeli i spadł do drugiej ligi. Do Jupiler Pro League Leven wrócił najszybciej jak się da. Choć klub zajął dopiero 5. miejsce w lidze, dzięki barażom awansował z powrotem na najwyższy szczebel rozgrywkowy. Równie szybki okazał się ponowny spadek, Leuven zajął dopiero 16. miejsce w tabeli i spadł do drugiej ligi. Do Jupiler Pro League klub powrócił po awansie w sezonie 2019/20.

Właścicielem klubu jest grupa King Power, która oprócz belgijskiego klubu posiada również takie drużyny jak Leicester City. To właśnie dzięki temu w Leuven zagrał Bartosz Kapustka, który został wypożyczony do Belgii z angielskiego klubu w celu nabycia doświadczenia przed grą na angielskich boiskach.