Livingston Football Club to szkocka drużyna piłkarska założona w 1995 roku. Jest to najmłodszy klub występujący w najwyższej klasie rozgrywkowej w Szkocji. Barwy Livingston to czarny i żółty, a swoje mecze zespół rozgrywa na Almondvale Stadium.

Klub wywodzi się z założonej w 1943 roku drużyny Ferranti Thistle FC. W 1974 roku zespół zmienił nazwę na Meadowbank Thistle FC, a w 1995 roku siedzibę klubu przeniesiono do Livingston, a nazwę zmieniono na Livingston Football Club.

Livingston swoją przygodę z futbolem zaczynał od czwartego poziomu rozgrywkowego i już w pierwszym sezonie wywalczył awans ligę wyżej. Tam Livingston po trzech sezonach uzyskał awans na zaplecze szkockiej ekstraklasy, gdzie spędził tylko dwa sezony i wywalczył awans do szkockiej Premiership.

W swoim debiutanckim sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej, Livingston uplasował się na 3. miejscu w tabeli, co do dziś pozostaje najlepszym występem klubu w historii. Oprócz 3. pozycji w lidze, największym sukcesem klubu jest wygranie Pucharu Ligi Szkockiej w sezonie 2003/04.

Kolejne lata w wykonaniu Livingston nie były już tak udane. W sezonie 2005/06 klub spadł z ligi, a kilka lat później ponownie znalazł się na czwartym poziomie rozgrywkowym. Livingston odbudował się i wrócił do szkockiej Premiership w 2018 roku po 12 latach przerwy.