KV Mechelen to belgijski klub piłkarski założony w 1904 roku. Klub nosi barwy żółto-czerwone, a swoje mecze rozgrywa na stadionie Achter de Kazerne, który pomieści niecałe 15 tysięcy widzów.

Klub z Mechelen po raz pierwszy na najwyższym szczeblu rozgrywkowym zagrał w sezonie 1921/22. Na początku KV Mechelen nie świętował wielu sukcesów w belgijskiej ekstraklasie, bowiem pierwszy złoty okres klubu nadszedł dopiero w latach 40. Wtedy właśnie KV Mechelen zdobyło aż trzykrotnie mistrzostwo Belgii. Po świetnych latach 40. nadszedł wieloletni kryzys klubu, zwieńczony spadkami do niższych lig.

Kolejny złoty okres klubu nadszedł w latach 80. KV Mechelen zdobył w sezonie 1986/87 Puchar Belgii, a dwa lata później klub świętował czwarte mistrzostwo kraju w historii. Największy sukces drużyny nadszedł jednak w sezonie 1987/88. KV Mechelen po wspomnianej wygranej w pucharze kraju, sezon później miał zagwarantowaną grę w Pucharze Zdobywców Pucharów. Klub z Mechelen niespodziewanie wygrał ten puchar, eliminując po drodze m.in. Atalantę i Dinamo Bukareszt. W finale KV Mechelen pokonał 1:0 Ajax Amsterdam. Do dziś KV Mechelen pozostaje ostatnim klubem, który wygrał europejskie trofeum w swoim debiucie.

W latach 90. KV Mechelen dotknął kryzys okraszony spadkiem do drugiej dywizji w 1997 roku. Równo po 10 latach od spadku klub z Mechelen powrócił do belgijskiej ekstraklasy, a w roku 2019 zespół ten świętował drugie w historii zwycięstwo w Pucharze Belgii.