Kristiansund BK to norweski klub piłkarski z siedzibą w Kristiansund. Został założony 2 września 2003 roku. Mimo krótkiego czasu istnienia zespół ten zdołał wzbić się na szczyty profesjonalnego futbolu w Norwegii i obecnie gra w najlepszej lidze — Eliteserien. Swoje domowe mecze rozgrywa na Kristiansund Stadium, które zostało otwarte na długo przed powstaniem drużyny (17 września 1950). Może on pomieścić 4444 widzów. Kristiansund BK nosi pseudonim Uglan (Sowy), a ich tradycyjne barwy to granatowy i biały.

Historia zespołu jest krótka i w tym czasie Kristiansund BK nie zdążyło sięgnąć po najważniejsze laury w norweskim futbolu. Ogromnym sukcesem jest jednak już awans do najlepszej ligi w norweskiej piłce nożnej. Obecnie zajmują 23 miejsce w tabeli wszechczasów norweskiej Eliteserien. Szybki postęp, jaki notuje drużyna, rodzi nadzieje wśród kibiców, że to, co najlepsze jeszcze przed nimi.

Jedną z gwiazd, która jest kojarzona z zespołem to Ole Gunnar Solskjaer. Legendarny napastnik pochodzi z Kristiansund i pierwsze piłkarskie szlify zbierał właśnie w lokalnej drużynie z tej miejscowości. Najwięcej meczów w drużynie rozegrał Liridon Kalludra, a najwięcej goli zdobył Tor Erik Torske. Dwukrotnie Kristiansund BK zajmowało piąte miejsce w ligowych rozgrywkach Eliteserien, co było najlepszym występem drużyny.