Kayseri Spor Kulübü to turecki klub piłkarski, powszechnie znany jako Kayserispor. Drużyna została założona w 1966 roku, swoje domowe mecze rozgrywa w żółto-czerwonych strojach na stadionie RHG Enerturk Enerji.

Klub stworzono po fuzji trzech innych drużyn: Erciyessporu, Sanayisporu i Ortaanadolusporu. Od tego czasu klub wielokrotnie zmieniał ligi, w których grał. Po raz pierwszy do tureckiej ekstraklasy awansowali w roku 1973, kiedy zdobyli mistrzostwo 1. ligi.

Kayserispor do chwały powrócił w roku 2004, kiedy po dwóch awansach z rzędu zameldował się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Na te lata przypadają największe jak dotąd sukcesy klubu:

  • Zwycięstwo wraz z kilkoma innymi klubami w Pucharze Intertoto
  • Zwycięstwo w Pucharze Turcji 2007/08
  • Przegrany finał Superpucharu Turcji w 2008 roku z Galatasaray 1:2

Po roku 2010 przyszedł gorszy okres dla klubu, aż w końcu nadszedł sezon 2013/14, kiedy Kayserispor zajął ostatnie miejsce w tureckiej Super Lig. Jednak już rok później drużyna ta powróciła do najwyższej klasy rozgrywkowej. Sezon 2019/20 ponownie zakończyli na ostatnim miejscu w tabeli, lecz był to sezon rozgrywany podczas pandemii koronawirusa i tureckie władze zdecydowały, że żadna z drużyn nie spadnie z ligi.

Utrzymanie się w lidze pomimo ostatniego miejsca było dla Kayserisporu prawdziwym kołem ratunkowym. W następnym sezonie drużyne objął znany między innymi z Wisły Kraków Dan Petrescu i zdołał się utrzymać w lidze, wyprzedzając o jeden punkt spadający Erzurumspor.

W sezonie 2021/22 Kayserispor sprawił sporą niespodziankę, dochodząc aż do finału Pucharu Turcji. Tam żółto-czerwoni przegrali po dogrywce z Sivassporem 2:3, tracąc bramkę w 113. minucie meczu.