MFK Karvina to czeski klub piłkarski, który ma swoją siedzibę w mieście Karwin. Obecnie drużyna gra w najwyższej czeskiej lidze, czyli Fortuna Liga będącej odpowiednikiem polskiej ekstraklasy. Co ciekawe, historia klubu sięga roku 1919, ponieważ to wtedy został założony polski klub PKS Polonia Karvina.

Przez następne lata klub z przyczyn geopolitycznych stał się czeskim klubem (po 1945 roku). Klub jednak upadł i na nowo został reaktywowany w wyniku fuzji FC Karvina i TJ Jakl Karvina.

Zespół nie miał większych sukcesów w ciągu swojego istnienia, jednak dotarcie na szczyt czeskich rozgrywek ligowych, to spory wyczyn. Co więcej, klub ten utrzymuje się w Fortuna Liga od dłuższego czasu.

Jeżeli chodzi o ciekawostki na temat MFK Karvina, to oficjalnymi barwami drużyny jest zielony i biały. Co ciekawe, domowe stroje są całkowicie białe, zaś stroje wyjazdowe czarne. Trzecim strojem są stroje w kolorze zielonym. Domowym stadionem drużyny jest Stadion Miejski w Karwinie, który może pomieścić 4833 kibiców.