Gaziantep Futbol Kulübü to turecki klub piłkarski założony pod nazwą Sankospor w roku 1988. Jedenaście lat później nazwa zespołu uległa zmianie na Gaziantep Büyükşehir Belediyespor. Pod obecną nazwą drużyna funkcjonuje od 2019 roku.

Gaziantep swoje domowe mecze rozgrywa w czerwono-czarnych trykotach na Stadion Kalyon mogącym pomieścić ponad 35 tysięcy widzów. Stadion oddano do użytku w 2017 roku i tym samym zastąpił on Stadion im. Kamila Ocaka.

Gaziantep w początkowym okresie istnienia klubu brał udział w rozgrywkach amatorskich. Dopiero w sezonie 1993/94 klub zadebiutował na 4. poziomie rozgrywkowym. Drużyna dość szybko pięła się w górę po tureckich szczeblach rozgrywkowych i w roku 1997 wywalczyła awans na zaplecze tureckiej Süper Lig.

W 1. lidze klub spędził 4 sezony, a ostatni zakończył się spadkiem do 2. ligi. Gaziantep powrócił na zaplecze tureckiej ekstraklasy w roku 2005. Klub spędził tam aż 14 lat, gdy w końcu naszedł sezon 2018/19. Gaziantep zajął 5. miejsce lidze, kwalifikując się tym samym do baraży o awans na najwyższy szczebel rozgrywkowy. Tam spotkali się z Hataysporem, Gaziantep zwyciężył po rzutach karnych i po raz pierwszy w historii awansował do tureckiej Süper Lig.

Najlepszą pozycję w swojej krótkiej historii gry w Süper Lig Gaziantep zajął w swoim debiutanckim sezonie, kiedy skończyli rozgrywki na 8. miejscu.

W lutym 2023 roku miasto Gaziantep było jednym z najbardziej zniszczonych przez powstałe tam trzęsienie ziemi. Z uwagi na zniszczenia oraz ludzkie tragedie, jakie dotknęły miasto, klub zdecydował się wycofać z rozgrywek Süper Lig. Pomimo to władze ligi tureckiej zdecydowały, że zarówno Gaziantep jak i Hatayspor pozostaną na najwyższym szczeblu rozgrywkowym.