FC Blau-Weiß Linz austriacki klub piłkarski, grający w najlepszej austriackiej lidze piłkarskiej - Bundeslidze, mający siedzibę w mieście Linz. Jest to młody klub — powstał 2 lipca 1997. Korzenie klubu są jednak starsze niż realny dokumentacyjny czas powstania. FC Blau-Weiß Linz powstało jako następca FC Linz, który z powodu trudności finansowych musiał zostać ostatecznie rozwiązany.

Z uwagi na krótką historię, zespół nie odniósł jeszcze znaczących sukcesów w najbardziej prestiżowych austriackich rozgrywkach. Ogromnym sukcesem był awans do austriackiej Bundesligi w 2023 roku. Kibice liczą, że awans do najlepszej ligi piłkarskiej jest pierwszym krokiem do rywalizacji o najważniejsze trofea.

Do tej pory klub zdobył:

  • Regionalliga Mitte: mistrzostwo (2): 2002/2003, 2015/2016
  • Oberösterreichische Landesliga: mistrzostwo (2): 1999/2000, 2007/2008

Klub z tak krótką historią rozwija się bardzo dynamicznie i legendy klubu kształtują się na bieżąco. Bardzo możliwe, że w przyszłości w kontekście rozmowy o najlepszych piłkarzach klubu, będą omawiane nazwiska, które aktualnie znajdują się w kadrze klubu.

FC Blau-Weiß Linz swoje mecze rozgrywa na Linzer Stadion. Dzieli ten stadion z drugim lokalnym klubem LASK Linz. Na trybunach może zasiąść 21 328 widzów. Tradycyjne barwy klubu to niebieski i czerwony. Do tych barw nawiązują stroje meczowe zespołu.