FC Augsburg jest niemieckim zespołem, a swoją siedzibę posiada w Augsburgu. Klub z Bawarii nie posiada żadnego przydomku i jest znany tylko i wyłącznie pod swoją nazwą. Swoje mecze rozgrywa on na WWK Arena, a prezesem klubu jest Klaus Hofmann.

FC Augsburg - historia zespołu

Powstanie klubu datuje się na 8 sierpnia 1907 roku. Jego początkowa nazwa to Fussball-Club Allemannia Augsburg. Jako pierwsze ważne wydarzenie w historii zespołu, należy uznać występowanie na drugim szczeblu rozgrywkowym w 1983 roku. FC Augsburg nie zdołał jednak się utrzymać i po sezonie spadł do niższej ligi.

Regularne występy na zapleczu ligi klub zaliczył od 2006 roku. W 2009r. był nawet bliski awansowania do Bundesligi, jednak baraż o awans zakończył się nie pomyśli ekipy z Augsburga. Przełomowym rokiem był rok 2011, kiedy to po zajęciu drugiego miejsca w 2.Bundeslidze, zespół awansował bezpośrednio do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Odnotowania wymaga również fakt, że FC Augsburg zmieniał swój herb, aż dziewięciokrotnie. Ostatnia zmiana nastąpiła w 2002 roku, a obecny wygląd logotypu, jest mocno zbliżony do tego z lat 1969-1996.

FC Augsburg - największe sukcesy

Drużyna z Bawarii nie jest zbyt utytułowaną na tle reszty zespołów w Niemczech. Niewątpliwie jednym z największym sukcesów jest awans do Bundesligi w 2011 roku. W najwyższej klasie rozgrywkowej, rekordowym osiągnięciem była piąta lokata w sezonie 2014/2015. FC Augsburg sukcesy odnosił również w tzw. Pucharze Szwabii, który zwyciężał 13-krotnie, ostatni raz w 2005 roku.

Naturalnie, klub odnosił wiele sukcesów na drugim i trzecim szczeblu rozgrywkowym. Bez tego, perspektywa awansu do Bundesligi nie była by realna. Jeżeli chodzi jednak o najważniejsze trofea w niemieckim futbolu, to FC Augsburg nie zdobył żadnego z nich.

FC Augsburg – najlepsi zawodnicy w historii

Przez ponad 100 lat funkcjonowania klubu, zagrało w nim wielu, naprawdę utalentowanych zawodników. Na miano legendy zespołu zasługuje jednak jedynie kilku z nich. Jednym z takich graczy był Daniel Baier, który rozegrał dla FC Augsburg najwięcej spotkań, aż 355. Na drugim miejscu, pod względem tej statystyki plasuje się Gerhard Niklasch, który na swoim koncie ma 255 meczów.

Odnotować należy również najlepszych strzelców FC Augsburg. Bezapelacyjnie na pierwszym miejscu znajduje się Ulrich Biesinger, który dla zespołu z Bawarii zdobył 114 bramek w 201 meczach. Zaraz za nim, znajduje się Georg Platzer, który zanotował 87 trafień, rozgrywając 3 mecze więcej od najlepszego strzelca.

FC Augsburg – symbole

Klub FC Augsburg nie posiada zbyt wielu symboli. Wyróżniają go na pewno jego barwy, które są czerwono-zielono-białe. Zespół z Augsburga nie ma żadnych znaków rozpoznawczych, jak również przydomku. Pomimo tego, jest dosyć rozpoznawalnym niemieckim zespołem, który kojarzy większość kibiców piłki nożnej.