Dundee Football Club to szkocka drużyna piłkarska założona w 1893 roku. Barwy klubu są granatowo-białe, a drużyna nosi przydomek The Blues. Dundee FC swoje domowe mecze rozgrywa na Dens Park, mogącym pomieścić ponad 11 tysięcy widzów.

Zdecydowanie największym sukcesem w historii Dundee FC jest mistrzostwo Szkocji w sezonie 1961/62. W kolejnym sezonie Dundee FC otrzymało prawo gry w Pucharze Europy. Tam szkocki klub sprawił sporą niespodziankę, awansując aż do półfinału pucharu, gdzie przegrali z późniejszym triumfatorem rozgrywek AC Milanem 2:5. Po drodze Dundee FC pokonało FC Köln, Sporting CP i Anderlecht.

Poza sezonem mistrzowskim, Dundee FC odniosło jeszcze kilka innych sukcesów na arenie krajowej:

  • Puchar Szkocji 1909/10
  • 3x Puchar Ligi Szkockiej - 1951/52, 1952/53, 1973/74
  • 4x wicemistrz Szkocji

Dundee FC oprócz wspomnianego już występu w Pucharze Europy nie odniosło większych sukcesów na arenie międzynarodowej. Drugie najlepsze osiągnięcie w europejskich pucharach to sezon 1967/68, kiedy zagrali w Pucharze Miast Targowych, gdzie odpadli w półfinale z Leeds United. Dundee FC nigdy nie zagrało w fazie grupowej współczesnych europejskich pucharów.

W przeszłości barw Dundee FC broniło dwóch Polaków, byli to Dariusz Adamczuk oraz Piotr Czachowski, znany młodszym czytelnikom z komentowania meczów Serie A i Ligi Mistrzów.