Austria Lustenau to profesjonalny klub sportowy z siedzibą w mieście Lustenau. Na co dzień rywalizuje w najlepszej austriackiej lidze piłkarskiej — Bundeslidze. Został założony w 1914 roku i wstąpił do Związku Piłki Nożnej Voralberg. Historia klubu jest zawiła i obfitowała w liczne spadki, jak i awanse. Klubowi nie udało się ustabilizować swojej sytuacji i na stałe włączyć się do walki o najwyższe piłkarskie cele w kraju.

Nie odnieśli sukcesu w najbardziej prestiżowych austriackich rozgrywkach, lecz wielokrotnie triumfowali w niższych klasach rozgrywkowych.

Austria Lustenau to klub, w którym grało wielu wspaniałych graczy, lecz ciężko wyróżnić pojedyncze jednostki, które szczególnie wyróżniły się na łamach historii. Ostatnie lata to wzrost formy zespołu i powrót do najwyższych klas rozgrywkowych. Może to zwiastować, że za parę lat w klubie wykształtują się nowe gwiazdy.

Austria Lustenau rozgrywa swoje mecze na Planet Pure Stadion. Został otwarty w 1951 roku i może pomieścić 8800 widzów. W 2018 roku, w związku z umową sponsorską, obiekt przemianowano na „Planet Pure Stadion”, wcześniej nosił on nazwę „Reichshofstadion”. Tradycyjne barwy klubu to zielony i biały. Takie kolory widnieją również na strojach zespołu.