Moadon Sport Aszdod to klub piłkarski, który powstał w roku 1999 w wyniku fuzji Maccabi Ironi Aszdod i Hapoelu Aszdod. Początkowo klub swoje mecze rozgrywał w niebieskich trykotach i z tym kolorem był również utożsamiany. W późniejszych latach podjęto decyzje o zmianie barw na czerwono-żółte z uwagi na kolory w jakich występowały drużyny Maccabi oraz Hapoelu przed fuzją tych dwóch klubów.

Do największych sukcesów FC Aszdod należą:

  • 3. miejsce w lidze w sezonach 2004/05 i 2020/21
  • finał Pucharu Toto w roku 2005
  • udział w eliminacjach europejskich pucharów w latach 2005 i 2021

FC Aszdod dwukrotnie grał w drugiej rundzie eliminacji europejskich pucharów. W 2005 roku w Pucharze UEFA odpadli z słoweńskim Domzale, a w 2021 roku w Lidze Konferencji Europy ulegli Karabachowi Agdam.

Najbardziej znanym zawodnikiem, jaki kiedykolwiek występował w drużynie FC Aszdod jest Efe Ambrose, znany między innymi z występów w Celticu. Po jego transferze zespół z Izraela miał spore kłopoty, mianowicie FIFA nakazała odjąć klubowi aż 10 punktów z uwagi na brak zapłaty nigeryjskiemu Kaduna United należnych pieniędzy za transfer. FC Aszdod po odjęciu punktów spadł na ostatnie miejsce w lidze, jednak kara przez FIFA została cofnięta. Pomimo to drużyna nie zdołała się odbić z dołu tabeli i spadła z ligi. W sezonie 2015/16 FC Aszdod wygrał drugą ligę i powrócił do izraelskiej Liga ha'Al.