Patrząc na wyniki pierwszej ligi bułgarskiej, widzimy tam 16 zespołów, które walczą co sezon o jak najlepsze miejsce. Najlepsze drużyny, które możemy wyróżnić to CSKA Sofia, Levski Sofia, Ludogorec Razgrad.

Parva Liga wyniki na żywo 2023/2024

I liga bułgarska ma wiele atutów, kibice chętnie śledzą mecze, ponieważ pada w nich wiele bramek. Swoisty pojedynek drużyn ze stolicy - Sofii zawsze pobudza wszystkich lokalnych fanatyków piłki nożnej do wspierania swoich ulubionych drużyn.

Liga bardzo często jest nieprzewidywalna i, mimo że drużyna CSKA Sofia pokazuje wyższość nad rywalami, nie zawsze dominuje pod względem punktacji w tabeli.

Pierwsza liga bułgarska - wyniki rozgrywek

Na końcowy wynik ligi bułgarskiej wpływa łącznie 37 kolejek spotkań. Pierwsze 30 meczów to faza zasadnicza, gdzie każda drużyna rozgrywa mecz i rewanż z pozostałymi zespołami ligi. Ostatnie 7 meczów to spotkania w grupach mistrzowskich lub spadkowych, gdzie drużyny rozgrywają ze sobą tylko jedno spotkanie.

W przypadku, gdy obie drużyny uzyskają równą liczbę punktów, o końcowym wyniku decyduje bilans meczów bezpośrednich.

Z ligi spadają dwie najgorsze drużyny, natomiast kolejne dwie trafiają do barażu o utrzymanie. W barażu o utrzymanie biorą udział jeszcze 3. i 4. drużyna bułgarskiej drugiej ligi. Jest on rozgrywany w postaci dwóch meczów półfinałowych oraz finału, najlepsza drużyna miniturnieju w przyszłym sezonie gra w Parva Liga.

Walka o najlepsze wyniki w Parva Liga

W walce o największe osiągnięcia, sukcesy i trofea w lidze bułgarskiej od lat walczy wiele drużyn. Jednak to właśnie CSKA Sofia, Levski Sofia, Ludogorec Razgrad są liderami w tym zestawieniu. Przed szereg zdecydowanie wychodzi najbardziej utytułowana drużyna - CSKA Sofia, która posiada osiągnięcia nie tylko krajowe, ale także brała udział w wielu turniejach na skalę Europy.