Każda kolejka meczowa Serie B składa się z 10 spotkań. Na końcowy wynik rozgrywek składa się 38 kolejek, do Serie A awansują dwie najlepsze drużyny oraz jedna wyłoniona z baraży.

Serie B - wyniki na żywo 2023/24

Wyniki Serie B są nieprzewidywalne i gwarantują kibicom sporo emocji. Próżno szukać dominatora tej ligi, ponieważ zajęcie miejsca w pierwszej dwójce gwarantuje grę w Serie A w następnym sezonie. Wyniki Serie B warto śledzić, chociażby z uwagi na bardzo ciekawy format rozgrywek, bowiem drużyna, która zajmie 8. miejsce po 38 kolejkach może awansować do Serie A po barażach.

Z uwagi na częste łamaki, czyli sytuacje, gdy jedna drużyna wygra pierwszą połowę, a rywal wygra cały mecz, warto śledzić wynik na żywo Serie B. Nie jest to jednak jedyny powód, ponieważ ponad połowa klubów najwięcej bramek zdobywa w ostatnim kwadransie meczu, co zwiastuje emocje do ostatniej sekundy każdego meczu.

W zakładce wyniki Serie B, oprócz rezultatu każdego meczu można sprawdzić ile każda drużyna wykonała rzutów rożnych i ile otrzymała kartek. Znajdują się tu także wyniki poszczególnych połów, można również sprawdzić, czy w meczu padł BTTS lub rzut karny.

Druga liga włoska - wyniki rozgrywek

Do Serie A awansują dwie najlepsze drużyny po 38 kolejkach rozgrywek Serie B. Drużyny, które zajmą 3. i 4. miejsce awansują bezpośrednio do półfinału baraży, natomiast drużyny z miejsc 5-8 grają między sobą ćwierćfinał baraży. Po rozegraniu fazy 1/4 finału tworzona jest drabinka wyłaniająca finalistów baraży. Finał rozgrywany jest w formie dwumeczu.

Inaczej sprawa wygląda w walce o utrzymanie. Tam aż trzy drużyny bezpośrednio spadają do Serie C. Zespoły, które po 38 kolejkach zajęły 16. i 17. miejsce w tabeli rozgrywają ze sobą dwumecz, z którego zwycięzca utrzymuje się w Serie B.

Walka o najlepsze wyniki Serie B

Baraże o awans do Serie A rozpoczynają się od fazy ćwierćfinałowej, w której jak wspomniano powyżej grają drużyny, które zajęły miejsca 5-8. Faza 1/4 finału składa się z meczów między 6. i 7. drużyną sezonu oraz 5. i 8. W tej fazie zwycięzcę wyłania jeden bezpośredni mecz.

Zwycięzcy przechodzą do półfinału, gdzie czekają na nich drużyny, które zajęły 3. i 4. miejsce w tabeli. W tej fazie zespoły rozgrywają już dwumecz, a co ciekawe w przypadku remisu, do finału awansuje drużyna, która zajęła wyższe miejsce w sezonie zasadniczym. Podobnie sprawa wygląda w finale, gdzie również zwycięzcę wyłania dwumecz. Zwycięzca dwumeczu barażowego awansuje do Serie A.