Na pełne wyniki Nike ligi składają się 22 kolejki sezonu zasadniczego oraz 10 kolejnych meczów, które każda z drużyn rozgrywa w grupie mistrzowskiej lub spadkowej.

Nike liga Wyniki na żywo 2023/24

Mecze Nike ligi nie są często śledzone przez polskich kibiców. Przyczyną tego jest przede wszystkim poziom rozgrywek, który jest niższy niż poziom polskiej ekstraklasy, a także brak znanych klubów lub piłkarzy w tej lidze. Nie oznacza to jednak, że Nike liga jest nudna. Choć wyniki ligi słowackiej są zdominowane przez Slovan Bratysława, to o kolejne pozycje co rok walczą inne zespoły.

Polskie drużyny często spotykają się w eliminacjach do europejskich pucharów ze słowackimi klubami, dlatego warto śledzić wyniki ligi słowackiej. Drużyny uczestniczące w grupie spadkowej również mogą zagrać w eliminacjach Ligi Konferencji Europy, także warto zajrzeć nawet w wyniki tych rozgrywek.

Pierwsza liga słowacka - wyniki rozgrywek

Po rozegraniu pełnego sezonu, czyli po 22 kolejkach następuje podział na grupę mistrzowską i spadkową. Drużyna, która wygra grupę mistrzowską zostaje mistrzem kraju i otrzymuje prawo gry w eliminacjach Ligi Mistrzów. Kolejne dwie drużyny z najlepszym wynikiem w Nike lidze, jesienią grają w eliminacjach Ligi Konferencji Europy. Pozostałe zespoły z grupy mistrzowskiej grają w barażu o ostatnie miejsce w eliminacjach do LKE, a dołącza do nich najlepsza drużyna grupy spadkowej.

Z Nike ligi spada bezpośrednio tylko jedna drużyna, oczywiście ta, która zdobędzie najmniej punktów w całym sezonie ligi słowackiej. Przedostatnia drużyna ligi słowackiej rozgrywa baraż w formie dwumeczu z zespołem, który na zapleczu słowackiej ekstraklasy zajął 2. miejsce. Zwycięzca barażu w kolejnym sezonie swoje mecze rozgrywa w Nike lidze.

Walka o najlepsze wyniki Nike ligi

Slovan Bratysława od lat dominuje rozgrywki ligi słowackiej. Klub ten nigdy w historii nie zagrał w fazie grupowej Ligi Mistrzów, jednak kilkukrotnie zagrali w fazie grupowej innych pucharów. Największym sukcesem w dziejach klubów jest awans do 1/8 finału LKE w sezonie 2022/23.

Polscy kibice z pewnością znają inne słowackie kluby, takie jak: Żilina, Dunajska Streda i Spartak Trnava, ponieważ z tymi klubami polskie drużyny kilkukrotnie mierzyły się w ostatnich latach w europejskich pucharach. To właśnie te kluby wraz z Slovanem walczą o najlepsze wyniki Nike ligi w ostatnich latach.