W piłkarskiej najwyższej klasie rozgrywkowej w Serbii bierze udział 16 drużyn. Po 30 kolejkach kończy się sezon zasadniczy i tabela dzielona jest na grupę mistrzowską i spadkową. W obu grupach walczy po 8 zespołów. W grupie mistrzowskiej stawką jest Mistrzostwo Serbii, a w spadkowej drużyny walczą o utrzymanie.

Super Liga wyniki na żywo 2023/24

Super Liga od lat jest dominowana przez Crvenę Zvezdę, której przysłowiowe rękawice próbuje rzucić lokalny rywal, Partizan. W meczach tych drużyn często pada wiele bramek, szczególnie, gdy grają z dużo niżej notowanym rywalem.

W meczach wyżej wymienionych klubów oraz innych serbskich drużyn możemy zobaczyć dużo żółtych i czerwonych kartek. Sprawia to, że wyniki Super Ligi często są nieprzewidywalne, ale jest to również cenna informacja dla typera.

Crvena Zvezda i Partizan Belgrad mocno odstają od poziomu ligi, ale nie oznacza to, że Super Liga jest nudna. Mecze pozostałych drużyn są często bardzo ciekawe i nieprzewidywalne. Wyniki na żywo Super Ligi możesz śledzić powyżej.

Pierwsza liga serbska - wyniki rozgrywek

Na końcowy wynik ligi serbskiej wpływa łącznie 37 kolejek spotkań. Pierwsze 30 meczów to faza zasadnicza, gdzie każda drużyna rozgrywa mecz i rewanż z pozostałymi zespołami ligi. Ostatnie 7 meczów to spotkania w grupach mistrzowskich lub spadkowych, gdzie drużyny rozgrywają ze sobą tylko jedno spotkanie.

W przypadku, gdy obie drużyny uzyskają równą liczbę punktów, o końcowym wyniku decyduje bilans meczów bezpośrednich.

Z ligi spadają dwie najgorsze drużyny, natomiast kolejne dwie trafiają do barażu o utrzymanie. W barażu o utrzymanie biorą udział jeszcze 3. i 4. drużyna serbskiej drugiej ligi. Jest on rozgrywany w postaci dwóch meczów półfinałowych oraz finału, najlepsza drużyna miniturnieju w przyszłym sezonie gra w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Walka o najlepsze wyniki Super Ligi

W walce o największe sukcesy oraz najlepsze wyniki Super Ligi od lat walczą Crvena Zvezda i Partizan Belgrad. Mistrzostwo Serbii oznacza duży prestiż dla klubu, ponieważ oprócz cennego trofeum, drużyna otrzymuje prawo gry w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Nawet 5 najlepszych drużyn ligi serbskiej może zagrać w kolejnym sezonie europejskich pucharów, przez co walka o kolejne pozycje jest bardzo zacięta i emocjonująca. Wyniki ligi serbskiej na dalszych pozycjach dzięki temu są bardzo ważne i zróżnicowane.