Royale Union SG to założony w 1897 roku belgijski klub piłkarski. Barwy zespołu to niebiesko-żółty, a swoje mecze Royale Union rozgrywa Stadionie Josepha Mariena w Brukseli.

Właścicielem tej drużyny jest ten sam człowiek, który posiada angielskie Brighton i dzięki temu oba kluby wzajemnie wypożyczają sobie piłkarzy. Przykładem takich transferów jest między innymi Kacper Kozłowski, który wypożyczony z Brighton w barwach Royale Union SG rozegrał 9 meczów w sezonie 2021/22.

Największe sukcesy w historii Royale Union klub zdobył w latach przedwojennych. Klub ten w latach 1903-1935 zdobył aż 11 mistrzostw Belgii i dorzucił do tego dwa Puchary Belgii. Lata powojenne nie były już tak udane dla RUSG. Klub z Brukseli nie potrafił wygrać belgijskiej ligi, pomimo to wystąpił kilkukrotnie w europejskich pucharach. Royale Union wystąpił pięciokrotnie w Pucharze Miast Targowych, gdzie najdalej zaszedł do półfinału. Tam jednak przegrał z Birmingham aż 4:8 w dwumeczu, wcześniej RUSG wyeliminował Lipsk i AS Romę.

Kolejne kilkadziesiąt lat w dziejach klubu to coraz większe problemy, okraszone spadkami do niższej ligi. Zbawienie przyszło w roku 2018, a konkretniej był nim Tony Bloom, czyli biznesmen, który wykupił klub. Już 4 lata później Royale Union ponownie zawitał do Jupiler Pro League, w której już w pierwszym sezonie klub mógł sprawić sporą sensację. Tuż po powrocie na najwyższy szczebel rozgrywkowy RUSG wygrało fazę zasadniczą sezonu. Niestety w grupie mistrzowskiej ulegli Club Brugge i zdobyli wicemistrzostwo.

Dzięki dobrym występom po powrocie do Jupiler Pro League Royale Union zagrał kilkukrotnie w fazie grupowej europejskich pucharów. Jak dotąd najlepszy wynik RUSG odnotował w sezonie 2022/23, kiedy to zagrali aż w ćwierćfinale Ligi Europy. Tam jednak przegrali z Bayerem Leverkusen 2:5 w dwumeczu.