TSV Hartberg to austriacki klub piłkarski z miasta Hartberg znajdującego się w południowo-wschodniej części kraju. Obecnie rozgrywa swoje spotkania na poziomie austriackiej Bundesligi.Klub powstał 29 kwietnia 1946 roku. W swojej historii odnosili triumfy w niższych austriackich klasach rozgrywkowych, lecz nie udało im się powtórzyć tych sukcesów na najwyższym szczeblu rozgrywkowym.

Przez większość swojej historii TSV Hartberg tułało się po niższych austriackich ligach. Lata 10. XXI wieku to najlepszy okres w historii klubu. Udało im się nawet wziąć udział w eliminacjach do europejskich pucharów, gdzie odpadli z polskim Piastem Gliwice.

TSV Hartberg nigdy nie był potentatem austriackiego futbolu. Nie brał udziału w walce o najwyższe cele i nie zwyciężył w najbardziej prestiżowych rozgrywkach. Mimo to klub zdobył kilka mniej znaczących pucharów. Warto podkreślić, że drużyna ta pochodzi z małej miejscowości, co jest fenomenem i ogromnym sukcesem na austriackim podwórku piłkarskim.

  • Regionalliga Mitte: mistrz (5x): 1995/96, 1998/99, 2005/06, 2008/09, 2016/17
  • Landesliga Steiermark: mistrz (3x): 1987/88, 1989/90, 1994/95

Najlepsze lata klubu to współczesne czasy. Można, więc przypuszczać, że za kilkanaście lat jako najlepszych piłkarzy w historii klubu będzie określać się obecnych zawodników. Jedną z największych gwiazd, jaka grała w szeregach TSV Hartberg był Dario Tadic. Wykazywał się świetną skutecznością i szybko zaskarbił sobie szacunek fanów. Mimo że nie był wieloletnim zawodnikiem tej drużyny, to wspominany jest jako jeden z najlepszych, jaki zagrał w tej ekipie.

TSV Hartberg jest stosunkowo młodym klubem jak na realia austriackiego futbolu. Został założony w 1946 roku. Mimo tego zdołał wyrobić sobie markę i symbole, które go charakteryzują. Ich pseudonim to Blau-Weiß (Niebiesko-Biali) i nawiązuje do barw, jakie nosi zespół. Są oni klubem z małej miejscowości, dlatego swoje mecze rozgrywają na Profertil Arena Hartberg, która może pomieścić niewiele ponad 5000 widzów.