Maccabi Haifa FC to klub piłkarski założony w 1913 roku, swoje mecze rozgrywa na "Stadion Hajfa". Przez wiele lat klub ten pozostawał w cieniu swojego lokalnego rywala, Hapoelu Hajfa. Dopiero w 1981 roku Maccabi zadebiutowało na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Szybko, bo już w 1984 sięgnęli po pierwsze mistrzostwo kraju. Do największych sukcesów klubu należą:

  • Kilkunastokrotne Mistrzostwo Izraela
  • Kilkukrotne zwycięstwo Pucharu Izraela
  • Kilkukrotne zwycięstwo Pucharu Toto
  • Kilkukrotne zwycięstwo w Superpucharze Izraela
  • Trzykrotny występ w fazie grupowej Ligi MIstrzów UEFA

Maccabi Hajfa trzykrotnie występowało w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Ich najlepszym występem był debiut w tych rozgrywkach w sezonie 2002/03. W grupie z Manchesterem United, Bayerem Leverkusen i Olympiakosem zajęli 3. miejsce w grupie, zdobywając aż 7 punktów.

Zupełnie inaczej poszło im w sezonie 2009/10, gdzie Maccabi nie dość co nie zdobyło żadnego punktu, to pozostają jedyną drużyną w historii Ligi Mistrzów, która w fazie grupowej nie strzeliła ani jednego gola.

Maccabi Hajfa wystąpiło również w Lidze Mistrzów w sezonie 2022/23. Zespół z Izraela, co prawda zajął w grupie ostatnie miejsce, lecz może pochwalić się domowym zwycięstwem 2:0 z Juventusem.