Maccabi Bnei Reina Football Club to młody klub, założony w roku 2005. Swoje mecze rozgrywają w Ar-Rajnie na stadionie miejskim, który pomieści tylko 2500 osób. Klub ma barwy niebiesko-żółte, swoje domowe spotkania rozgrywają w niebieskich koszulkach. Maccabi Bene Rajna na najwyższym szczeblu rozgrywek zadebiutował dopiero w sezonie 2022/23.

Po spadku z szóstej dywizji w roku 2008 klub został rozwiązany. Reaktywacja nastąpiła dopiero w roku 2016, po tym jak w drużynę zainwestował lokalny biznesmen. Maccabi już w pierwszym sezonie pod wodzą nowego właściciela odniosło sukces i awansowało do czwartej ligi.

W 2020 roku po zaledwie dwóch latach spędzonych w lidze czwartej decyzją sądu klub otrzymał awans do ligi trzeciej. Stało się tak, ponieważ drużyna zajmowała drugie miejsce w tabeli, gdy sezon został przerwany i niedokończony z powodu pandemii koronawirusa.

Następne lata to kolejne sukcesy Maccabi Bene Rajna. W sezonie 2020/21 wygrał północną grupę trzeciej ligi, dzięki czemu awansowali na zaplecze Ligat Ha'Al. Sezon później klub po raz pierwszy zagrał na zapleczu izraelskiej ekstraklasy. Maccabi Bene Rajna zajął pierwsze miejsce w sezonie zasadniczym, a w grupie mistrzowskiej jeszcze powiększyli przewagę nad drugim zespołem, co poskutkowało mistrzostwem ligi drugiej i awansem na najwyższy szczebel rozgrywkowy w Izraelu.