KVC Westerlo to belgijski klub piłkarski założony w 1933 roku. Zawodnicy tej drużyny noszą żółto-niebieskie barwy, a swoje mecze rozgrywają na stadionie Het Kuipje, który może pomieścić niecałe 8 tysięcy kibiców.

Pomimo prawie stuletniej historii klubu, Westerlo na najwyższym poziomie rozgrywkowym zadebiutował dopiero w sezonie 1997/98. Od tego czasu tylko dwukrotnie drużyna nie wystąpiła w rozgrywkach Jupiler Pro League. Było to w sezonach 2012/13 i 2013/14. Choć w belgijskiej ekstraklasie Westerlo rozegrał już ponad 20 sezonów, to nigdy nie stanął na podium rozgrywek.

Największym sukcesem w historii klubu jest zwycięstwo w Pucharze Belgii w sezonie 2000/01. W finale tych rozgrywek Westerlo pokonał 1:0 występujące wówczas w drugiej lidze belgijskiej KFC Lommelse SK. Dzięki zwycięstwu w pucharze kraju klub otrzymał prawo gry w Superpucharze Belgii. Tam jednak górą był mistrz kraju - RSC Anderlecht, który pokonał Westerlo aż 4:1.

Westerlo kilkukrotnie występował w europejskich pucharach, lecz bez większych sukcesów. Klub dwukrotnie zagrał w Pucharze Intertoto, gdzie w swoim debiucie przegrali w dwumeczu ze słoweńskim Primorje aż 0:11. Cztery lata później również w 1. rundzie odpadli z czeskim Tescoma Zlin. W sezonie 2011/12 Westerlo reprezentowało kraj w eliminacjach do Ligi Europy, gdzie w 2. rundzie pokonali w dwumeczu TPS Turku, lecz w 3. rundzie dla Belgów za mocni okazali się Young Boys.

O Westerlo Polscy kibice mogli usłyszeć przy głośnym transferze Karola Borysa. Jeden z najbadziej utalentowanych polskich piłkarzy młodego pokolenia odszedł ze Śląska Wrocław do belgijskiego klubu za 2 miliony euro.