Hatayspor Kulübü to turecki klub piłkarski założony w 1967 roku. Barwy klubu to kolory bordowo-biało-zielone, które oznaczają szlachetność, czystość i spokój. Drużyna swoje domowe mecze rozgrywa na Stadion New Hatay, który pomieści 25 tysięcy osób.

Hatayspor założono w wyniku fuzji trzech klubów. Drużyna od początku swojego istnienia błąkała się między czwartym, a drugim poziomem rozgrywkowym w Turcji. Jednorazowo, w sezonie 1983/84 klub wystąpił w lidze amatorskiej.

Hatayspor pomimo bardzo bogatej historii, kibicom tureckiej Süper Lig znany jest dopiero od roku 2020. Wówczas Hatayspor zajął pierwsze miejsce na zapleczu tureckiej Ekstraklasy i awansował po raz pierwszy w swojej historii na najwyższy poziom rozgrywkowy.

Sezon 2020/21 był dla Hataysporu najlepszym w historii klubu. W swoim debiucie w Süper Lig, drużyna zajęła wysokie, 6. miejsce w lidze. Hataysporowi brakło 4 punktów do zajęcia 5. lokaty, która zapewniłaby historyczny występ w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy. Kolejny sezon nie był dla klubu już tak dobry, Hatayspor zajął 12. pozycję w tabeli, co jednak w zupełności wystarczyło do utrzymania się w lidze.

W następnym sezonie doszło do prawdziwej tragedii. W wyniku trzęsienia ziemi jakie nawiedziło Turcję i Syrię, zawalił się klubowy budynek. Pod gruzami budynku klubowego zginęła największa gwiazda klubu, Christian Atsu, a także dyrektor sportowy zespołu, Taner Savula.

Hatayspor i inna poszkodowana drużyna, Gaziantep na własną prośbę zostały wycofane z tureckiej Süper Lig. Władze ligi zdecydowały, że oba kluby nie powinny spaść, także Hatayspor pomimo zajęcia ostatniego miejsca w tabeli utrzymał się w lidze.