Hapoel Jerusalem Football Club to profesjonalna drużyna piłkarska z Izraela założona w 1926 roku. Na najwyższym szczeblu rozgrywkowym klub zadebiutował w roku 1957. Piłkarska sekcja Hapoelu Jerozolima pozostaje jednak w cieniu bardziej utytułowanych kolegów grających w koszykówkę. Największym sukcesem piłkarzy Hapoelu jest zwycięstwo w Pucharze Izraela w 1973 roku.

Choć w historii Hapoelu nie występowali Polscy zawodnicy, to może być on znany naszym kibicom. Hapoel Jerozolima udał się do Polski w latach 2022 i 2023 na zgrupowanie przed sezonem. Przebywający za każdym razem w Rącznej piłkarze z Izraela rozegrali kilka sparingów z polskimi klubami:

  • Cracovia Kraków 3-0 Hapoel Jerozolima
  • Cracovia Kraków 1-0 Hapoel Jerozolima
  • Wisła Kraków 1-1 Hapoel Jerozolima
  • GKS Jastrzębie 2-3 Hapoel Jerozolima
  • ŁKS Łagów 1-4 Hapoel Jerozolima

W proteście przeciwko zarządowi klubu w roku 2007 kibice klubu założyli własną drużynę o nazwie Hapoel Katamon Jerusalem. W 2019 roku z powodów finansowych klub został rozwiązany, lecz w swoje ręce wzięli sprawę kibice. Już rok później założony przez kibiców Hapoel Katamon został przemianowany na Hapoel Jerozolima. Od tego czasu klub jest własnością swoich fanów i zarządzany jest przez siedmioosobowy zarząd.