Real Club Deportivo de La Coruña lub po prostu Deportivo to hiszpański klub piłkarski z miasta La Coruña w Galicji. Został założony 8 grudnia 1906 roku, co czyni ją najstarszą drużyną piłkarską w Galicji. Swoje mecze Deportivo rozgrywa na trzecim stopniu piłkarskim w Hiszpanii. Pseudonimy, jakimi może pochwalić się zespół to: Dépor, Los Blanquiazules (Biało-Niebiescy) i Los Turcos (Turcy). Tradycyjne barwy ekipy to biały i niebieski. Do tych barw nawiązują domowe stroje drużyny.

Swoje mecze zespół rozgrywa na Estadio Municipal de Riazor, który został otwarty 28 października 1944. Może on pomieścić 34 611 widzów. Największym rywalem klubu jest Celta de Vigo. Zespoły toczą batalię o tytuł najlepszej drużyny w Galicji.

RC Deportivo — największe sukcesy:

  • Mistrzostwo Hiszpanii: 2000,
  • Puchar Hiszpanii: 1995, 2002,
  • Superpuchar Hiszpanii: 1995, 2000, 2002.

Po rewelacyjnym czasie, jakim był przełom XX i XXI wieku nad klub nadeszły czarne chmury. Spadek do drugiej ligi hiszpańskiej, a następnie trzeciej spowodował ogromny szok nawet u najbardziej zagorzałych kibiców. Fani drużyny mają nadzieję, że to tylko chwilowy kryzys, który szybko minie, a zespół powróci do gry o najwyższe cele.