Club Brugge Koninklijke Voetbalvereniging znany również jako Club Brugge, to belgijski profesjonalny klub piłkarski z siedzibą w Brugii w Belgii. Został założony w 1891 roku, a jego stadionem jest stadion Jana Breydela, który może pomieścić 29 062 widzów. Grają w belgijskiej Pro League, najwyższej krajowej lidze belgijskiej piłki nożnej. Club Brugge to jeden z najbardziej utytułowanych klubów w belgijskiej piłce nożnej, klub 18 razy był mistrzem ligi belgijskiej, ustępując jedynie swoim głównym rywalom Anderlechtowi. Dzielą oni stadion Jana Breydela z miejskim rywalem Cercle Brugge, z którym rywalizuje w derbach Brugii.

Przydomki klubu używane przez miejscowych kibiców to - Blauw-Zwart (niebiesko-czarni), FCB, FC Bruges. W swojej długiej historii klub Club Brugge odniósł wiele sukcesów w piłce nożnej w Europie, docierając do dwóch europejskich finałów i dwóch europejskich półfinałów. Club Brugge to jedyny belgijski klub, który grał w finale Pucharu Europy. Przegrali także w finale Pucharu UEFA w 1976 roku z tymi samymi przeciwnikami - FC Liverpool.

Klub nosi niebiesko-czarny strój domowy, zgodnie z tradycją w swojej historii. Poza domem noszą jasny strój. W ostatnich latach używano kolorów takich jak biały, jasnoniebieski i żółty. Od sezonu 2022–23 obecnym dostawcą strojów klubu jest Macron.