Mo’adon Kaduregel Beitar Jerozolima to klub piłkarski z Izraela założony w roku 1936. Do dziś pozostaje jednym z najbardziej utytułowanych klubów w Izraelu z kilkoma mistrzostwami oraz pucharami kraju na koncie. Beitar Jerozolima w swojej gablocie posiada również puchary za zwycięstwa w Superpucharze Izraela, Pucharze Toto, a nawet Pucharze Pokoju.

Beitar Jerozolima wielokrotnie rywalizował w eliminacjach do europejskich pucharów, lecz poza Pucharem Intertoto nigdy nie zagrali w fazie grupowej. Najbliżej byli zdecydowanie w roku 2016, gdzie w finale fazy play-off eliminacji do Ligi Europy przegrali w dwumeczu 1-2 z AS Saint-Etienne. Klub z Izraela w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów UEFA rozegrał cztery spotkania przeciw polskim drużynom:

  • Beitar Jerozolima 2-4 Lech Poznań, 1993/94
  • Lech Poznań 3-0 Beitar Jerozolima, 1993/94
  • Beitar Jerozolima 2-1 Wisła Kraków, 2008/09
  • Wisła Kraków 5-0 Beitar Jerozolima, 2008/09

Kibice Beitaru Jerozolima słyną z zagorzałej nienawiści rasowej oraz religijnej, z tego też powodu od roku 2005 w klubie nie wystąpił żaden Muzułmanin. Między innymi to jest powodem zaciętej rywalizacji nie tylko sportowej z klubem Bene Sachnin, czyli najbardziej utytułowaną drużyną arabsko-izraelską występującą w Liga ha'Al.

W finale Pucharu Izraela w sezonie 2022/23 Beitar Jerozolima wygrał w finale Pucharu Izraela z Maccabi Netanja 3-0. Zwycięstwo w pucharze wywołało euforię wśród kibiców stołecznego klubu do takiego stopnia, że po ostatnim gwizdku wtargnęli na murawę. Zachowanie kibiców spowodowało, że nie doszło do ceremonii medalowej, a prezydent kraju - Jicchaka Herzoga został ewakuowany ze stadionu.

Klub po zwycięstwie w pucharze miał zagwarantowaną grę w eliminacjach do Ligi Europy, lecz w odpowiedzi na zachowanie kibiców, UEFA zdecydowała się wykluczyć Beitar Jerozolima z gry w europejskich pucharach.