Reprezentacja Argentyny to drużyna, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Argentyna to obecni mistrzowie świata, a na zbliżającym się Copa America 2024 będą bronić tytułu zdobytego zdobytego w Brazylii.

Reprezentacja Argentyny - informacje ogólne

Reprezentacja Argentyny to jedna z najbardziej utytułowanych drużyn narodowych w historii futbolu, a oto najważniejsze informacje o Albicelestes:

Strzelcy reprezentacji Argentyny

Zdecydowanie najlepszym strzelcem w historii reprezentacji Argentyny jest Lionel Messi. Gwiazda Interu Miami zdobyła jako jedyna ponad 100 goli w narodowych barwach. Oto najlepsza piątka tej klasyfikacji:

Lionel Messi106 goli

Gabriel Batistuta

54 goli
Sergio Aguero41 goli
Hernan Crespo35 goli
Diego Maradona34 goli

Kibiców może zaskoczyć dopiero 5. pozycja Diego Maradony w tym zestawieniu, choć słynny Argentyńczyk zdobył tylko 34 bramki dla reprezentacji, to zdołał z nią sięgnąć po mistrzostwo i wicemistrzostwo świata.

Reprezentacja Argentyny - historia

Reprezentacja Argentyny po raz pierwszy po trofeum za zwycięstwo w Copa America sięgnęła w 1921 roku. Był to ich piąty występ na tej imprezie, we wszystkich poprzednich turniejach zajmowali miejsce drugie lub trzecie. Łącznie Argentyna wygrywała Copa America aż 15 razy, a ostatnio uczyniła to w 2021 roku w Brazylii, pokonując w finale gospodarzy 1:0.

W Mistrzostwach Świata dorobek Argentyny również jest imponujący. Aż trzykrotnie Albicelestes sięgali po najcenniejsze piłkarskie trofeum, również trzykrotnie zostali wicemistrzami świata. Na ostatnich MŚ w Katarze Argentyna w finale pokonała Francję po niezwykle interesującym spotkaniu i Leo Messi po raz pierwszy w karierze wzniósł, jakże cenny puchar za Mistrzostwo Świata.