Reprezentacja Argentyny to drużyna, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Argentyna to obecni mistrzowie świata, a na zbliżającym się Copa America 2024 będą bronić tytułu zdobytego zdobytego w Brazylii.

Grupa - Copa America 2024

Argentyna na Copa America 2024 zagra w najbardziej wyrównanej grupie, w której każda z reprezentacji ma szansę na awans do fazy pucharowej. Oto rywale Argentyny w grupie A:

  • Peru
  • Chile
  • Kanada

Szczególną uwagę warto zwrócić na reprezentację Kanady, w której występują głównie młodzi i utalentowani zawodnicy. Mecz Argentyna - Kanada zapowiada się niezwykle interesująco.

Strzelcy reprezentacji Argentyny

Zdecydowanie najlepszym strzelcem w historii reprezentacji Argentyny jest Lionel Messi. Gwiazda Interu Miami zdobyła jako jedyna ponad 100 goli w narodowych barwach. Oto najlepsza piątka tej klasyfikacji:

Lionel Messi106 goli

Gabriel Batistuta

54 goli
Sergio Aguero41 goli
Hernan Crespo35 goli
Diego Maradona34 goli

Kibiców może zaskoczyć dopiero 5. pozycja Diego Maradony w tym zestawieniu, choć słynny Argentyńczyk zdobył tylko 34 bramki dla reprezentacji, to zdołał z nią sięgnąć po mistrzostwo i wicemistrzostwo świata.

Reprezentacja Argentyny - informacje ogólne

Reprezentacja Argentyny to jedna z najbardziej utytułowanych drużyn narodowych w historii futbolu, a oto najważniejsze informacje o Albicelestes:

DrużynaReprezentacja Argentyny
TrenerLionel Scaloni
KapitanLionel Messi
BarwyNiebiesko-białe
Największe sukcesy

Mistrzostwo Świata (1978, 1986, 2022)

15-krotne mistrzostwo Copa America

Reprezentacja Argentyny - historia

Reprezentacja Argentyny po raz pierwszy po trofeum za zwycięstwo w Copa America sięgnęła w 1921 roku. Był to ich piąty występ na tej imprezie, we wszystkich poprzednich turniejach zajmowali miejsce drugie lub trzecie. Łącznie Argentyna wygrywała Copa America aż 15 razy, a ostatnio uczyniła to w 2021 roku w Brazylii, pokonując w finale gospodarzy 1:0.

W Mistrzostwach Świata dorobek Argentyny również jest imponujący. Aż trzykrotnie Albicelestes sięgali po najcenniejsze piłkarskie trofeum, również trzykrotnie zostali wicemistrzami świata. Na ostatnich MŚ w Katarze Argentyna w finale pokonała Francję po niezwykle interesującym spotkaniu i Leo Messi po raz pierwszy w karierze wzniósł, jakże cenny puchar za Mistrzostwo Świata.

Reprezentacja Argentyny na Copa America 2024

Zawodnicy reprezentacji Argentyny są w niezwykle wysokiej formie i właśnie dlatego Argentyna to zdecydowanie największy faworyt do zwycięstwa w Copa America. Dodatkowo Albicelestes bronią tytułu z ostatnich mistrzostw w Brazylii.

Zawodnicy reprezentacji Argentyny

Choć do ogłoszenia pełnej kadry reprezentacji Argentyny na zbliżające się Copa America 2024 jeszcze trzeba poczekać, to już możemy wytypować największe gwiazdy tej drużyny na zbliżającym się turnieju. Oczywiście najlepszym piłkarzem Albicelestes jest Lionel Messi, a w wygraniu kolejnego turnieju będą chcieli mu pomóc tacy piłkarze, jak: Di Maria, Alvarez, Mac Allister, de Paul, Romero czy Paredes.

Selekcjoner reprezentacji Argentyny

Selekcjonerem reprezentacji Argentyny nieprzerwanie od 2018 roku jest Lionel Scaloni. To właśnie Argentyńczyk poprowadził swoją reprezentację do pierwszego od 28 lat triumfu w Copa America oraz do zwycięstwa w Mistrzostwach Świata po 36 latach oczekiwania.