Śledzenie trzeciej klasy rozgrywkowej, jest raczej rzadkim zjawiskiem. Najczęściej zdarza się to jednak w przypadku angielskiej EFL League One, którą uznać należy za najpopularniejszą trzecią ligę na świecie. Nic dziwnego, ponieważ rozgrywki stoją na bardzo wysokim poziomie i przez to wyniki trzeciej ligi angielskiej przyciągają uwagę kibiców piłki nożnej na całym świecie.

EFL League One wyniki na żywo 2023/24

W trzeciej lidze angielskiej występują 24 drużyny, co oznacza, że co sezon możemy obejrzeć aż 46 kolejek. Drużyny grają w systemie każdy z każdym – jeden mecz na własnym terenie, drugi raz w ramach meczu wyjazdowego. Duża ilość spotkań zwiększa prawdopodobieństwo dużej ilości ciekawych spotkań. Z tego względu nie warto przechodzić obojętnie obok meczów EFL League One.

Trzecia liga angielska – wyniki rozgrywek

Celem wszystkich drużyn, które występują w EFL League One jest oczywiście awans do Championship. To udaje się jedynie trzem drużynom. Dwie pierwsze mogą liczyć na bezpośredni awans, natomiast ekipy, które zajmą miejsca od 3 do 6, mogą wywalczyć awans poprzez baraż. Do niższej ligi bezpośrednio spadają 4 zespoły, które zajmą najniższe lokaty w lidze.

EFL League One wyniki nierzadko miewa bardzo zaskakujące. Z tego względu, drużyny, które chcą liczyć się w walce o najwyższe cele, muszą się odpowiednio przygotować. W tym celu niezbędna będzie bardzo dobra forma, prezentowana przez większość sezonu. Ponadto, drużynę cechować musi ambicja i zaangażowanie w każdy mecz.

Walka o najlepsze wyniki EFL League One

Z uwagi na fakt, że aż 6 miejsc daje szansę na zdobycie awansu do Championship, trzecia liga angielska jest bardzo emocjonująca. Drużyny walczą o pełną pulę punktów, aż do ostatniej kolejki. Z uwagi na dużą rotację między drużynami każdego sezonu, liga nie jest monotonna. Co roku możemy zobaczyć tam nowe drużyny. W dodatku EFL League One wyniki to coś, co często zaskakuje kibiców i jednocześnie cieszy oko fana futbolu. Równy poziom i zaciętość jest wystarczającym argumentem, aby zacząć śledzić te rozgrywki.