Oprócz najlepszych lig europejskich, kibice piłki nożnej często spoglądają na niższe klasy rozgrywkowe, w najlepszych państwach. Niewątpliwie jedną z takich lig jest Championship, która jak na drugą ligę, prezentuje bardzo wysoki poziom. To niewątpliwie bardzo pozytywnie wpływa na odbiór rozgrywek i zainteresowanie poszczególnymi meczami.

Championship wyniki na żywo 2023/24

W drugiej lidze angielskiej co sezon do walki o najwyższe cele przystępują 24 drużyny. Aż 3 z nich mogą wywalczyć awans do wyższej ligi - dwie bezpośrednio oraz jedna poprzez baraże, w której mierzą się zespoły z miejsc 3-6. Do niższej klasy rozgrywkowej spadają bezpośrednio trzy zespoły, a więc co sezon, w Championship wymienia się aż 6 ekip. Sprawia to, że każde punkty są na wagę złota i jest o co walczyć. Z tego też względu, warto jest na bieżąco śledzić wyniki zaplecza angielskiej ekstraklasy. Każdy mecz, to gwarancja niesamowitych emocji i dawki solidnego futbolu.

Druga liga angielska - wyniki rozgrywek

Zasady Championship są bardzo proste. Drużyna rozgrywa 46 meczów, w systemie każdy z każdym - po dwa spotkania z każdym przeciwnikiem. Dwie drużyny, które po 46 kolejkach uzbierają najwięcej punktów bezpośrednio przechodzą do Premier League. Zespoły, które zakończą sezon na miejscach 3-6 rozgrywają baraże, które wyłaniają kolejną, trzecią drużynę, która uzyskuje awans ligę wyżej.

Ustalając końcowy układ tabeli w pierwszej kolejności pod uwagę brane są zdobyte punkty. Przydzielone są one standardowo - 3 punkty za zwycięstwo, 1 punkt za remis i 0 za porażkę. W przypadku równej ilości zdobytych punktów, w następnej kolejności brany pod uwagę jest bilans bramkowy, a jeżeli również on jest taki sam, to liczba zdobytych bramek.

Walka o najlepsze wyniki Championship

W Championship wyniki są dość nieprzewidywalne. Drużyny prezentują bardzo wysoki, jednak przy tym wciąż równy, poziom. Rozgrywki są bardzo ważne, szczególnie dla fanów angielskiej piłki. To one w zasadzie decydują o tym, kto w następnym sezonie dołączy do jednej z najlepszych lig na świecie - Premier League. Z racji, iż aż 6 pierwszych miejsc może przedostać się do wyższej klasy rozgrywkowej, walka w każdym meczu jest bardzo zacięta. Każdy punkt w ostatecznym rozrachunku może być na wagę złota.

Nie inaczej jest w dolnej części tabeli. Z ligi spadają bezpośrednio aż trzy najgorsze zespoły, z tego względu, nawet wśród drużyn w słabszej dyspozycji, walka odbywa się do samego końca. Aby osiągnąć końcowy sukces w Championship, trzeba być przede wszystkim bardzo waleczną i zdeterminowaną ekipą. Konieczne jest podchodzenie z pełną mobilizacją do każdego meczu. Odpowiednie nastawienie sprawia, że wyniki piłkarskie w drugiej lidze angielskiej bywają zaskakujące.