Grasshopper w tłumaczeniu na j.polski znaczy "konik polny". Klub powstały 1 września 1886 roku w Zurychu jest najbardziej utytułowaną drużyną w Szwajcarii. Korzenie nazwy klubu nie są znane, często mówi się, że wyjaśnieniem są huczne celebracje bramek na początku istnienia zespołu. Tom E.Griffith jest założycielem drużyny, angielski student dotujący przedsięwzięcie kwotą 20 funtów. W 1896 roku, Grasshoppers zdobyli swój pierwszy tytuł mistrza Szwajcarii, jednak już w 1909 drużyna wystąpiła ze struktur piłkarskich, powracając w 1919 roku.

Wielkim sukcesem klubu był awans do fazy grupowej Champions League UEFA sezonu 1996/97. To wtedy, drużyna zyskała uznanie w całej Europie, choć zajęła 3.miejsce w grupie, potrafiła ograć po jeden raz każdego z grupowych przeciwników, AFC Ajax, Glasgow Rangers i AJ Auxerre.

W historii Grasshopper występowało wielu bardzo dobrych zawodników, m.in. Aílton, Giovane Élber, Remo Freuler, Kurt Jara. Kibice "Koników polnych" szczególnym uwielbieniem darzą Stéphane'a Chapuisata, który:

  • w 103 meczach dla kadry narodowej zdobył 21 goli
  • do Grasshopper trafił z Borussii Dortmund, gdzie triumfował w rozgrywkach Champions League sezonu 1996/97
  • w barwach Grasshopper, w roku 2001 sięgnął po tytuł Piłkarza Roku w Szwajcarii

W 2003 roku, zawodnik ten został wybrany szwajcarskim piłkarzem 50.lecia UEFA.

Piłkarze Grasshopper mają prawo do używania nad herbem dwóch gwiazdek, każdej za zdobycie 10.tytułów mistrza kraju. Drużyna z Zurychu zapewniła sobie ten przywilej w sezonie 1983/1984. "Koniki polne" do 2003 roku zdobyli 27.tytułów mistrzowskich.