W tabeli OTB Bank Ligi od lat dominuje Ferencvaros. W ostatnich sezonach żadna z drużyn nie rzuciła rękawicy wielokrotnym mistrzom Węgier. Ciekawa walka rozpoczyna się o kolejne pozycje, które umożliwiają grę w eliminacjach do europejskich pucharów.

OTP Bank Liga tabela 2023/24

W rozgrywkach ligi węgierskiej bierze udział 12 drużyn. W tabeli OTP Bank Ligi, która znajduje się powyżej, można śledzić aktualne poczynania wszystkich klubów w ligi węgierskiej. Oprócz liczby zdobytych punktów, znaleźć można liczbę dotychczas rozegranych meczów, liczbę bramek strzelonych oraz straconych, a także ich różnicę.

W powyższej tabeli ligi węgierskiej odpowiednimi kolorami zaznaczone są miejsca premiujące grę w europejskich pucharach. Tylko mistrz kraju awansuje do eliminacji LM, druga i trzecia drużyna ligi otrzymuje prawo gry w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy. Na czerwono zaznaczone są dwie ostatnie pozycje, które oznaczają spadek z węgierskiej ekstraklasy.

Rozgrywki pierwszej ligi węgierskiej w tabelach

Mecze ligi węgierskiej często obfitują w dużą liczbę bramek, o czym świadczy średnia liczba goli w tej lidze, która wynosi około 3.0. Zdecydowanie najwięcej strzelającą drużyną ligi jest Ferencvaros, który średnią strzelonych goli na mecz ma na poziomie powyżej 2.0.

W rozgrywkach OTP Bank Ligi kibice oglądają sporo napomnień, średnia liczba żółtych kartek na mecz to około 5.0. Zupełnym przeciwieństwem jest liczba czerwonych kartek, które sędziowie pokazują w tej lidze niezwykle rzadko. W prawie co drugiej kolejce kibice nie oglądają ani jednej czerwonej kartki.

Walka o prowadzenie w tabeli OTP Bank Ligi

W ostatnich latach tabela ligi węgierskiej została zdominowana przez Ferencvaros, który sezon po sezonie zdobywa mistrzostwa kraju, a także króluje w tabelach liczby strzelonych bramek. Ostatnim sezonem, w którym to inny klub zdobył mistrzostwo ligi był sezon 2017/18, kiedy to po trofeum sięgnął MOL Fehervar. Zajęcie pierwszego miejsca w tabeli OTP Bank Ligi jest niezwykle ważne dla węgierskich klubów, ponieważ daje to prawo gry w eliminacjach LM.