Pewnym jest, że Copa America 2024 to zdarzenie nieuniknione. Odbędzie się ono w Stanach Zjednoczonych, a do rywalizacji przystąpi dokładnie 16 drużyn. Wielu kibiców już zaciera sobie ręce na to widowisko. Warto zatem zapoznać się z tym, jak prezentuje się terminarz tej imprezy.

Kiedy Copa America 2024?

Rozpoczęcie najważniejszego turnieju w Ameryce zostało zaplanowane na czerwiec. Konkretniej rzecz ujmując, rozgrywki mają się rozpocząć 21 czerwca i potrwać do 15 lipca. W tym czasie mierzyć się ze sobą będzie 16 drużyn o miano mistrza kontynentu. Przypominamy, że bronić tytułu będzie reprezentacja Argentyny.

Faza pucharowo planowo ma rozpocząć się 21 czerwca i potrwa ona do 3 lipca. Po tym etapie, wyłonionych zostanie osiem najlepszych drużyn, które bezpośrednio awansują do ćwierćfinałów. Te z kolei odbędą się między 5 a 7 lipca. Po kilku dniach odpoczynku, zobaczymy mecze półfinałowe. Zaplanowane są one na 10 i 11 lipca. Finał odbędzie się 15 lipca, natomiast mecz o trzecie miejsce, dzień wcześniej.

Copa America 2024 - Terminarz

Precyzyjny terminarz jest istotny pod względem organizacyjnym. Rozplanowane muszą zostać wszystkie mecze, w dodatki taki sposób, aby drużyny miały odpowiedni czas na odpoczynek i regenerację. Pod względem logistycznym nie jest to wcale taka prosta sprawa. Zazwyczaj jednak wszystko udaje się zgrać bez większych problemów.

Ustalenie terminarza jest też bardzo przydatne dla kibiców. Znając datę wszystkich meczów z wyprzedzeniem, jesteśmy w stanie zaplanować sobie wolny czas, aby obejrzeć na żywo interesujące nas spotkania. Równie ważne jest to dla bukmacherów, którzy z góry wiedzą ile mają czasu na przygotowanie oferty, tak, aby klienci mogli zagrać wybrane zakłady.

Nadchodzące mecze Copa America 2024

Copa America od 2007 roku na mocy decyzji CONMEBOL planowo odbywa się co cztery lata (podobnie jak Euro). Jeśli drużyny biorące udział w rozgrywkach wybiorą inną datę, wówczas można dokonać zmiany. Jednak przed 2007 rokiem rozgrywki odbywały się w nieregularnych cyklach - co roku, dwa, ewentualnie co trzy lata.

Tegoroczne Copa America może być szczególnie ciekawe, z uwagi na fakt, iż Argentyna, która broni tytułu mistrzowskiego, jest jednocześnie Mistrzem Świata. Tak bardzo utytułowana reprezentacja na pewno znajdzie się w gronie faworytów do wygrania całego turnieju. Trzeba jednak pamiętać, że na turnieju występuje równie silna Brazylia. Turniej sam w sobie zapowiada się niesamowicie interesująco i bez dwóch zdań warto będzie go śledzić.