Francuska Ligue 1 z pięciu najlepszych europejskich lig wypada zdecydowanie najsłabiej pod względem popularności. Dotyczy się to również jej odpowiednika w niższej klasie rozgrywkowej. Nie oznacza to jednak, że Ligue 2 prezentuje niski poziom – wręcz przeciwnie. Znajdują się tam drużyny, które prezentują dobry futbol.

Ligue 2 tabela 2023/24

Drugi szczebel rozgrywkowy we Francji rozpoczął swoje zmagania w 1933 roku. Pierwszym, historycznym zwycięzcą ligi była drużyna Red Star, która siedzibę ma w mieście Saint-Ouen. Co sezon do zmagań ligowych przystępuje 20 drużyn, walcząc o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej we Francji.

Ligue 2 tabela dostarcza nam wiele informacji na temat rozgrywek. Przede wszystkim, możemy uzyskać informację na temat aktualnego układu sił w lidze na dany moment. Tabela aktualizowana jest po każdym rozegranym meczu, a więc zawsze możemy liczyć na sprawdzone informacje. Często też, zawiera ona informacje, kto na dany moment może liczyć na benefity z tytułu aktualnie zajmowanego miejsca.

Rozgrywki drugiej ligi francuskiej w tabelach

Śledząc wyniki piłkarskie w Ligue 2, zauważymy, że w większości meczów padają przynajmniej dwie bramki. Ponadto, dość często sędziowie pokazują czerwone kartki. Jest to szczególnie istotna informacja dla osób, które decydują się obstawiać drugą ligę francuską. Może się zatem okazać, że łatwo znaleźć w meczach tej ligi bardzo ciekawe zakłady.

Emocji dodaje fakt, że w meczach Ligue 2 często zdarzają się niespodzianki. Oznacza to, że typując te rozgrywki nie warto sugerować się tym, kto jest faworytem według kursów. Typerzy muszą zatem wrócić szczególną uwagę, na dokładną analizę, aby ryzyko przegranej ograniczyć do minimum.

Walka o prowadzenie w  tabelach La Liga 2

W lidze znajduje się 20 zespołów, a więc każdy z nich w sezonie rozgrywa 38 meczów. Walka trwa do ostatniej kolejki, ponieważ rotacja w lidze jest bardzo duża. Bezpośredni awans do Ligue 1 uzyskują dwie pierwsze drużyny. W dodatku, po sezonie rozgrywany jest mini-turniej na zasadzie baraży. Udział bierze w nim trzecia drużyna ligi, która startuje od półfinału, oraz drużyny z miejsc 4 i 5, które zaczynają od ćwiećfinału. W barażach biorą jeszcze udział drużyny z Ligue 1.